Kukiz'15 nie zapłacił twórcom za logo i slogan

Twórcy logo i sloganu Kukiz'15, ruchu założonego przez Pawła Kukiza, przez 4 lata od czasu założenia ugrupowania i wyborów nie otrzymali wynagrodzenia za swoją pracę.


Kukiz'15 nie zapłacił twórcom za logo i slogan

Branża kreatywna jest jedną z tych branż, które ciągle zmagają się z nieuczciwymi klientami i klientkami, którzy nie płacą za zamówione projekty wykorzystywane niezgodnie z zapisami zawartych umów. Okazuje się, że do grona tych, którzy nie płacą twórcom za ich pracę, należy Paweł Kukiz ze swoim ugrupowaniem Kukiz'15.

Na Facebooku pojawiły się informacje dotyczące zaległości ruchu Kukiza wobec projektantów odpowiedzialnych za pierwsze logo ugrupowania oraz sloganu "Potrafisz Polsko!", który był wykorzystywany podczas kampanii wyborczej w 2015 roku.

Kochani, dzisiaj będzie bardzo osobiście - ale i sprawa tego wymaga. Zwykle śledzę to, co dzieje się w świecie kreacji...

Gepostet von Męka z Lodem am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Cztery lata po wyborach parlamentarnych okazuje się bowiem, że Kukiz'15 nie wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec twórców, o czym poinformował na swoim fanpage'u Miłosz Lodowski. Projektant stara się zainteresować opinię publiczną sprawą zaległego wynagrodzenia za pracę włożoną w stworzenie projektu graficznego oraz sloganu. Kukiz'15 zignorował bowiem wezwania do zapłaty, które były także wysyłane przez prawników twórców.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO