LEGO stworzyło specjalną wersję klocków, by pomóc niewidomym dzieciom w nauce Braille'a

Nowy zestaw klocków aktualnie jest testowany w duńskich, norweskich, portugalskich i brytyjskich szkołach.

· 2 min read
LEGO stworzyło specjalną wersję klocków, by pomóc niewidomym dzieciom w nauce Braille'a

LEGO Braille Ricks jest nowym zestawem klocków, który został opracowany przez Fundację LEGO jako odpowiedź na zgłoszenie takiego zapotrzebowania przez duńskie organizacje działające na rzecz osób niewidomych. Fundacja LEGO nie była długo namawiana, aby została zachęcona do tego typu projektu. Już wcześniej Fundacja pokazała, że jest w stanie zmienić pojęcia zabawy w taki sposób, aby rozwijać pasje dziecięce, umiejętności oraz kreatywność, które w życiu są potrzebne, aby osiągnąć sukces. LEGO w ciągu ostatnich kilku lat udowodniło, że jest otwarte również na dzieci z niepełnosprawnościami.

Nowa wersja 250 klocków, którą jest Braille Bricks, jest dedykowana jest wszystkim dzieciom niedowidzącym i niewidomym. Na klockach tych wytłoczone są wypustki, które są tymi samymi wypustkami używanymi w alfabecie Braille'a. Co więcej, umieszczone zostały także duże litery, cyfry, a także symbole matematyczne.

Szef LEGO Foundation, John Goodwin, powiedział, że "niewidome i niedowidzące dzieci mają marzenia i swoje plany na przyszłość" takie same jak dzieci, które nie mają problemów ze wzrokiem.

Niewidome i niedowidzące dzieci mają marzenia i swoje plany na przyszłość, tak samo jak dzieci bez problemów ze wzrokiem. Mają także chęć i potrzebę poznawania świata oraz integracji z nim poprzez zabawę, ale często spotykają się z brakiem takowej możliwości oraz wykluczeniem napisał na stronie Fundacji LEGO jej dyrektor generalny, John Goodwin.

LEGO Foundation liczy także na to, iż nowy projekt pozwoli dzieciom niewidomym i niedowidzącym nie tylko opanować dobrze alfabet Braille'a poprzez zabawę, lecz także wiele innych umiejętności, w tym umiejętności interpersonalnych. Z pewnością pomoże w tym fakt, że każdy element Braille Bricks będzie pasował do innych zestawów klocków przedsiębiorstwa.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO