MacBooki dostaną nową klawiaturę Apple

Apple ma zamiar zrezygnować z klawiatury motylkowej, która okazała się być wadliwa. Na jej miejscu ma się pojawić klawiatura bazująca na mechanizmie nożycowym.


MacBooki dostaną nową klawiaturę Apple

Kilka lat temu Apple zmieniło klawiaturę w MacBookach na motylkową. Na początku była zachwalana, jednak wraz z czasem okazała się być wadliwa. W tym roku firma ma z niej zrezygnować i w nowym MacBooku Air ma się pojawić nowa klawiatura oparta na mechanizmie nożycowym.

Informację na ten temat opublikował Ming Chi Kuo, który wielokrotnie już dostarczał sprawdzonych informacji związanych z Apple. Jeżeli tym razem Kuo ma znowu rację, to firma z Cupertino pożegna wkrótce klawiaturę motylkową, która w MacBookach znalazła się pierwszy raz w 2015 roku.

Klawiatura motylkowa wprowadzona przez Apple w MacBookach okazała się z czasem bardzo wadliwa. Użytkownicy urządzeń zaczęli zgłaszać swoje problemy, a przedsiębiorstwo uruchomiło także bezpłatny program wymiany. W 2018 r. została poprawiona klawiatura, jednak nadszedł czas, by została wymieniona na nową.

Fot. Apple

Nowy MacBook Air ma być pierwszym urządzeniem z nadgryzionym jabłkiem, który otrzyma nową klawiaturę wykorzystującą mechanizm nożycowy. Dzięki temu stanie się ona bardziej odporna na uszkodzenia. W 2020 roku klawiatura taka ma trafić też do MacBooków Pro, jednak szczegółowe informacje nadal nie są znane.


Technologiczne nowinki w jednym miejscu. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO