Masowa ucieczka z więzienia w Paragwaju

Z więzienia w Paragwaju przy granicy z Brazylią uciekło 75 więźniów. Władze potwierdzają, że są to członkowie jednego z największych gangów narkotykowych. Cała sytuacja zaszła podczas nieobecności dyrektora placówki.

· 1 min read
Masowa ucieczka z więzienia w Paragwaju

Władze kraju poinformowały o ucieczce co najmniej 75 więźniów z zakładu w mieście Pedro Juan Caballero przy granicy z Brazylią. Według mediów większość uciekinierów należała do jednego z największych gangów narkotykowych w Ameryce Południowej, Primeiro Comando da Capital, który zrzesza nawet 30 tysięcy osób.

Euclides Acevedo, szef Resortu Spraw Wewnętrznych oświadcza, że do ucieczki doszło w czasie urlopu dyrektora placówki, na której terenie znaleziono tunel i około 200 worków wypełnionych ziemią. Twierdzi również, że pracownicy zakładu mogą mieć coś wspólnego z całą sytuacją, ponieważ przez ostatnie kilka dni pozwalano wychodzić więźniom przez bramę główną. Mówi, że wielu zbiegów mogło już przekroczyć granicę z Brazylią, na której znaleziono kilka spalonych samochodów. Gazeta „La Nación” napisała, że zarówno dyrektor, jak i wszyscy pracownicy więzienia zostali zwolnieni.

Minister potwierdza, że zbiegli więźniowie byli członkami brazylijskiego gangu z Sao Paulo, który działa również w Paragwaju i Boliwii oraz zajmuje się przemytem narkotyków i broni. Dzień po tym zdarzeniu, w niedaleko położonych stanie Acre w Brazylii doszło do ucieczki 26 więźniów. Granica pomiędzy tymi dwoma krajami jest znana jako miejsce przemytu i handlu narkotykami.

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-51169132 - zdjęcie


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO