MEN: Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego

O decyzji poinformował wiceminister edukacji narodowej.

· 2 min read
MEN: Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego

"W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego" - ogłosił wiceminister oświaty w czwartek 14 maja 2020 roku.
W środę 13 maja 2020 roku na konferencji prasowej głos zabrał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Poinformował on o nowych luzowaniach obostrzeń w sektorze edukacji. Zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami MEN zajęcia dydaktyczne odbywają się zdalnie, natomiast na 25 maja przewidziano powrót zajęć opiekuńczo-świetlicowych dla klas 1-3 oraz konsultacje dotyczące egzaminów ósmoklasisty i maturalnego. Od 1 czerwca zaś uczniowie innych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mieli możliwość konsultacji z nauczycielami.

Epidemia zmieniła nasze życie w wielu dziedzinach, także i w edukacji. To z tego powodu musieliśmy w pewnym momencie zamknąć szkoły. I był jeden z elementów, który przyczynił się do tego, że rozwój epidemii w Polsce nie jest tak gwałtowny jak w innych krajach (...). To zmusiło nas jednak do tego, by przejść z tego tradycyjnego nauczania na kształcenie na odległość.

– stwierdził.

Źródło: Rzeczpospolita


Minister oświaty zapowiedział także powrót zajęć praktycznych w technikach, szkołach branżowych, szkołach policealnych od 18 maja. Umożliwione zostanie również kształcenie praktyczne pozwalające na zdobycie np. prawa jazdy na samochód czy ciągnik rolniczy.

Zamknięcie szkół trwa od 12 marca 2020 roku. Decyzję o ograniczeniu zajęć dydaktycznych podjęto, aby zatrzymać proces rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Dotychczas na koronawirusa zachorowało 17 469 osób, zmarło 869 osób, a wyzdrowiało 6696 zakażonych.


Źródła: PAP, wprost.pl, Interia, RMF24, Polskie Radio Białystok (Zdjęcie główne)


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO