Microsoft i Disney ogłosiły partnerstwo w celu przeniesienia produkcji filmów do chmury

Firmy Walt Disney Studios i Microsoft poinformowały o pięcioletniej współpracy, której celem będzie znalezienie sposobów na przeniesienie produkcji treści do chmury Azure.

· 2 min read
Microsoft i Disney ogłosiły partnerstwo w celu przeniesienia produkcji filmów do chmury

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej usług i treści jest przesyłanych z wykorzystaniem chmury obliczeniowej, np. dyski internetowe, serwisy strumieniowania video. Walt Disney Studios ma natomiast w planach przenieść tworzenie produkcji filmowych do chmury. W związku z tym przedsiębiorstwo zdecydowało się na współpracę z Microsoftem i wykorzystanie chmury Azure.

Ogłoszone przez obydwa koncerny partnerstwo obejmuje m.in. Walt Disney StudioLAB, które zajmuje się tworzeniem innowacyjnych miejsc do pracy nad filmami. To właśnie w ten sposób pracowniczy i pracowniczki Disneya mają możliwość eksperymentować z nowymi technologiami, a teraz, dzięki współpracy Disneya z firmą Microsoft, będą mogli zajmować się pracami w chmurze. Co więcej, zmiany dotyczyć też będą tworzonego oprogramowania firmy Avid, która również jest otwarta na zmiany.

Trzy firmy mają nadzieję, że dzięki nowemu partnerstwu uda się im stworzyć kreatywne środowiska produkcyjne oparte na chmurze obliczeniowej Azure, które przyczynią się do przyspieszenia prac nad nowymi produkcjami.

Nie jest tajemnicą, iż samo tworzenie filmów wymaga większych zasobów obliczeniowych, więc sam wybór chmury jest idealnym rozwiązaniem, który pozwoli na skalowanie zasobów w zależności od potrzeb, niezależnie czy mowa jest o renderowaniu scen, efektach specjalnych, czy też innych rzeczach wymagających mocy obliczeniowej. Z całą pewnością migracja pozwoli usprawnić procesy, a tym samym wpłynie na obniżenie kosztów i przyczyni się do skrócenia czasu potrzebnego do produkcji kolejnych filmów.

Dzięki innowacyjnemu partnerstwu z Microsoftem jesteśmy w stanie usprawnić wiele naszych procesów, by nasi utalentowani filmowcy mogli skupić się na tym, co robią najlepiej — powiedział Jamie Voris, dyrektor technologiczny Disneya.

Widzimy więc, że Disney ma zamiar przyspieszyć wprowadzanie nowych produkcji na rynek, a także wykorzystać technologie chmurowe do wykonywania innych zadań.

Samo zaś partnerstwo bazuje na innym, które zostało zawarte pomiędzy firmą Avid a Microsoftem. Współpraca polegała na opracowaniu lepszego workflow bazującego na chmurze dla branży filmowej z wykorzystaniem rozwiązań Avid uruchamianych na platformie chmurowej Azure.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO