Microsoft opatentował nowy system pracy nad dokumentami

Microsoft aktywnie pracuje nad nowymi rozwiązaniami oraz prowadzi aktywną politykę patentową. Gigant z Redmond opatentował tym razem nowy system do pracy nad dokumentami.


Microsoft opatentował nowy system pracy nad dokumentami

Firma Microsoft pracuje nad różnymi technologiami oraz rozwiązaniami i aktywnie prowadzi swoją politykę patentową. Jednym z takich projektów, który został opatentowany przez korporację jest projektowanie systemu, który miałby zwiększyć zaangażowanie użytkownika komputera, w szczególności w przypadku pracy grupowej.

Otóż gigant z Redmond otrzymał właśnie patent na inteligentny system podsuwania plików, którym należy się przyjrzeć. Rozwiązanie tego typu miałoby być przede wszystkim przeznaczone na środowiska grupowej pracy i zastąpić systemy zarządzania treścią (CMS).

Założeniem systemu jest m.in. zwracanie uwagi na nieaktywnych użytkowników oraz ich "poganianie" do pracy w zespole. Jednym z elementów tego założenia jest pomoc we wspólnej pracy nad dokumentami. Sama firma uważa natomiast, że na chwilę obecną nie ma żadnego systemu, który byłby w stanie sprawnie sobie poradzić z problemem, którym są użytkownicy pozostający w tyle w trakcie pracy nad dokumentami.

Źródło: Microsoft

Aktualnie jest to patent, gdyż Microsoft nie stworzył jeszcze takiego systemu. Nie jest wykluczone więc, że wkrótce gigant z Redmond przedstawi światu takowy system, który mógłby znaleźć swoje zastosowanie chociażby w pracach redakcyjnych. Warto też przypomnieć, że nie tak dawno Microsoft zainwestował miliard dolarów amerykańskich w badania nad sztuczną inteligencją (AI) prowadzone przez OpenAI.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO