Młodzi tworzą No Borders, inicjatywę, która zwraca uwagę na łamanie praw uchodźców i migrantów

Młodzi ludzie, którzy opowiadają się za zmianą polityki migracyjnej Polski, postanowili stworzyć nową inicjatywę, którą jest No Borders - Bez Granic.


Młodzi tworzą No Borders, inicjatywę, która zwraca uwagę na łamanie praw uchodźców i migrantów

W Polsce powstała nowa inicjatywa młodych ludzi, którą jest No Borders - Bez Granic, a jej celem zwrócenie uwagi na problemy związane z łamaniem praw uchodźców oraz migrantów, którzy, jak deklarują organizatorzy na stronie inicjatywy, "umierają na naszych oczach i potrzebują pomocy".

Oddolna inicjatywa tworzona przez dwie młode osoby, Kacpra Jezierskiego oraz Jakuba Pleszyńskiego, już 17 sierpnia o godzinie 13:00 na krakowskim Rynku Głównym planuje akcję w formie protestu przeciwko obecnej polityce migracyjnej polskiego rządu.

Witamy Was w naszym projekcie ❣️ Poniżej znajdują się grafiki z datą protestu oraz ogólnym opisem inicjatywy wraz z...

Gepostet von No Borders - Bez Granic am Dienstag, 23. Juli 2019
Akcja, która jest przez nas organizowana w formie protestu - odbędzie się 17.08 o godz. 13:00 na Rynku Głównym w Krakowie. Głównym założeniem jest zmiana polityki migracyjnej rządu oraz otworzenie oczu społeczeństwa na problemy uchodźców opuszczających swój kraj również z powodu zmian klimatycznych – można przeczytać na stronie inicjatywy.

Zostały także opublikowane postulaty protestu:

- Liberalizacja polityki Polski względem uchodźców i imigrantów.
- Zmiany legislacyjne dotyczące przyjmowania wniosków o azyl.
- Rozszerzenie akcji Refugees Welcome na całą Polskę.
- Zwrócenie uwagi na problem uchodźców klimatycznych.
- Zaostrzenie przepisów antydyskryminacyjnych względem uchodźców i imigrantów.
- Ułatwienia prawne dla imigrantów, którzy chcą zamieszkać w Polsce.
- Rozpoczęcie debaty na temat zmian klimatycznych i następstw w polityce migracyjnej oraz sytuacji demograficznej Polski w oparciu o migrantów ekonomicznych.

Wiadomo także, że w akcję włączyły się młodzieżówki: Młodzi Razem, Federacja Młodych Socjaldemokratów, Młodzi Demokraci Małopolska, Ostra Zieleń oraz Młodzi Nowocześni i Przedwiośnie.

Swoje poparcie dla inicjatywy wyraził także Związek Uczniowski Liga Młodzieży Wolnościowej, który na swoim profilu na Facebooku zachęca do udziału w akcji.

17.08 w formie protestu odbędzie się akcja No Borders - Bez Granic. Niestety nie mamy możliwości wziąć udziału, że...

Gepostet von Z.U. Liga Młodzieży Wolnościowej am Dienstag, 30. Juli 2019

Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO