Konfederacja: "Gwałt może być ostatecznie przyjemny; siłą trzeba, a potem zadowolona"

Prezes okręgu Młodych dla Wolności stwierdził, że jak najbardziej gwałcić można, a kobieta jest wówczas szczęśliwa. Sprawa trafiła do prokuratury.

· 1 min read
Konfederacja: "Gwałt może być ostatecznie przyjemny; siłą trzeba, a potem zadowolona"

Sieć obiegły zrzuty ekranu, na których członkowie młodzieżówki Konfederacji (Wolność) wypowiadają się na temat gwałtu. Okazuje się, że sprawa była zgłaszana do zarządu partii przez innego jej działacza, jednak nie poczyniono żadnych kroków w tej sprawie. W obliczu braku zdecydowanych działań ze strony liderów ugrupowania Miłosz Wicher zdecydował się rozpowszechnić wpisy kolegów wrzucając je do sieci.

I chociaż wysłane wiadomości są skandaliczne, to jeśli popatrzy się na wypowiedzi szefa partii Kondeferacji - Janusza Korwin-Mikkiego, przestają wydawać się czymś nadzwyczajnym, bo przecież przykład idzie z góry. Sprawa jest jednak głębsza, gdyż Miłosz Wicher przekazał do wiadomości publicznej, że autor wiadomości, Kamil Jabłoński, wielokrotnie przechwalał się "jak to on do domu pijane nastolatki ściągał z klubu do swojego domu i wiadomo co tam robił". W obliczu wysyłanych przez niego wiadomości pojawiają się więc pytania, czy na pewno do współżycia dochodziło za obopólną zgodą. Tym bardziej że jak sam przyznał, kobiety były pijane. Internauci zastanawiają się też czy Kamil Jabłoński do domu sprowadzał "jedynie" te pełnoletnie.

Sprawa trafiła do prokuratury. Jabłoński aktualnie tłumaczy swoje wpisy tym, że parodiował wypowiedzi... Blanki Lipińskiej, twierdzi, że to, co napisał nie jest jego zdaniem na temat gwałtu i twierdzi, że żartować można ze wszystkiego, ale ważny jest kontekst dowcipu. Ciekawe czy prokurator też tak uważa, ale tego dowiemy się już wkrótce.

Źródło: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO