Młodzieżowy Strajk Klimatyczny tym razem...online!

W dobie pandemii wydawać się może, że przeprowadzenie strajku dla kilkudziesięciu tysięcy osób jest niewykonalne, ale czy aby na pewno? Inicjatywą aktywistów jest przeprowadzenie strajku, który nie wymaga nawet wyjścia z domu.

· 1 min read
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny tym razem...online!

Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej aktywiści zdecydowali, że kwestie klimatu nie mogą zostać zrzucone na tzw. boczne tory i postanowili zmienić formę manifestacji tak, aby każdy bez problemu mógł wziąć w niej udział.  

#NaMiareKryzysu

Aby stać się częścią ogólnopolskiej akcji, wystarczy wrzucić na Facebookowy fanpage Młodzieżowego Strajku Klimatycznego swoje zdjęcie z hasłem "#DigitalStrike" oraz użyć hasztagów #NaMiareKryzysu i #ClimateStrikeOnline. Aktywiści podkreślają, że należy zachować się odpowiednio do sytuacji. Teraz to nasze bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze:

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę z tej sytuacji, dlatego działamy odpowiedzialnie wobec obu kryzysów. Nierozsądnym byłoby organizowanie masowych demonstracji w trakcie epidemii, dlatego zmieniamy formę naszego strajku. Zależy nam na tym, żeby kryzys klimatyczny został potraktowany z równym zaangażowaniem, jak to wokół COVID-19. Nie możemy lekceważyć żadnego kryzysu. Kryzys klimatyczny wymaga stawienia mu czoła. To właśnie dlatego 3 kwietnia, podczas międzynarodowej mobilizacji w sprawie kryzysu klimatycznego, do naszego strajku będzie można dołączyć wirtualnie. - informują organizatorzy.

Aktywiści podkreślają, że dla kwestii klimatu najbliższe 10 lat to czas kluczowy, dlatego potrzebna jest prezydentka/prezydent, która/y zadba o odpowiednią politykę proklimatyczną. Nalegają, aby pamiętać, że nieodwracalne i negatywne zmiany, jakie zachodzą w środowisku w związku z działalnością człowieka także zbierają śmiertelne żniwo.

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/202328124365921