Mozilla pracuje nad Firefox Premium, by zdobyć środki na rozwój przeglądarki internetowej

Mozilla prowadzi prace nad usługą Firefox Premium, która ma działać na zasadzie płatnej subskrypcji. W ten sposób organizacja chce pozyskać nowe fundusze na rozwój swojej przeglądarki internetowej.

· 1 min read
Mozilla pracuje nad Firefox Premium, by zdobyć środki na rozwój przeglądarki internetowej

Firefox Premium to nazwa nowej usługi Mozilli, która ma być oparta na zasadzie płatnej subskrypcji, która miałaby pozwolić organizacji zebrać kolejne środki finansowe na rozwój przeglądarki internetowej. W ramach usługi subskrybenci dostaną dostęp do dysku internetowego (obecnie nie jest nic wiadomo na temat ilości miejsca), a także będą mogli używać VPN.

Sam projekt nowej usługi został potwierdzony przez Chrisa Bearda, dyrektora generalnego Mozilli, podczas wywiadu, którego udzielał w niemieckim T3N. Producent przeglądarki aktywnie pracuje nad usługą, która ma zostać udostępniona w ramach subskrypcji już w październiku bieżącego roku.

Firefox Premium będzie połączony z kontem Firefoksa, które obecnie służy do synchronizowania danych pomiędzy różnymi urządzeniami. W ten sposób osoby mające takowe konto otrzymają dostęp do dysku internetowego, na którym będą mogli przechowywać pliki. Podobnie udostępniony zostanie VPN, którego celem będzie zapewnienie swobodnego oraz prywatnego przeglądania zasobów całego Internetu.

Szczegóły dotyczące nowej usługi Mozilli nie są jeszcze znane.

Obecnie nie są znane ani ceny usługi, ani też dokładniejsze plany. Wiadomo póki co, że Firefox Premium dostępny będzie początkowo bezpłatnie w ramach darmowego okresu próbnego, by użytkownicy mogli przetestować nową usługę bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.


Bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO