mPay uzyskał zezwolenie na prowadzenie schematu płatniczego

Firma mPay, która zajmuje się usługami płatniczymi, uzyskała od NBP zezwolenie na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego.

· 1 min read
mPay uzyskał zezwolenie na prowadzenie schematu płatniczego

Narodowy Bank Polski przyznał firmie mPay prawo do prowadzenia usług w zakresie niekartowego schematu płatniczego, który pozwoli spółce rozszerzyć działalność w nowych obszarach, takich jak np. jako forma płatności na rozwijającym się rynku e-commerce.

Dzięki nowemu zezwoleniu NBP spółka ma teraz możliwość prowadzenia działalności w zakresie handlu elektronicznego. W komunikacie przesłanym przez firmę można przeczytać, że:

Oferowane przez spółkę płatności mobilne mają teraz otwartą drogę do kilkudziesięciu tysiący polskich sklepów internetowych. Przedpłacone portmonetki mPay będą mogły pojawić się obok innych kanałów płatności w e-commerce, np. kart płatniczych i pay-by-linków.

Aby uzyskać stosowne zezwolenie od NBP firma musiała przede wszystkim wykazać, iż posiada stosowne procedury związane z ciągłością działania, a jej systemy są odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo mPay posiada również status Krajowej Instytucji Płatniczej przyznany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Uzyskanie zezwolenia NBP pozwala na wielokierunkowy rozwój na rynku e-commerce, który nadal dynamicznie rośnie mówi Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A. Mamy już kilka przemyślanych koncepcji jak zagospodarować ten potencjał i wykorzystać możliwości wynikające ze znowelizowanej ustawy o usługach płatniczych oraz dyrektywy PSD II dodaje Krzysztof Hejduk.

Czym jest schemat płatniczy? Jest to zbiór zasad, które definiują to, w jaki sposób transakcje finansowe są przeprowadzane z wykorzystaniem instrumentów płatniczych, w tym aplikacji mobilnych oraz cyfrowych portfeli. Zasady odnoszą sie również do wydawania instrumentów płatniczych, świadczenia usług oraz przetwarzania transakcji. Do tego zalicza się także zawieranie umów o przyjmowanie zapłaty z użyciem instrumentów płatniczych.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO