mPay uzyskał zezwolenie na prowadzenie schematu płatniczego

Firma mPay, która zajmuje się usługami płatniczymi, uzyskała od NBP zezwolenie na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego.

mPay uzyskał zezwolenie na prowadzenie schematu płatniczego

Narodowy Bank Polski przyznał firmie mPay prawo do prowadzenia usług w zakresie niekartowego schematu płatniczego, który pozwoli spółce rozszerzyć działalność w nowych obszarach, takich jak np. jako forma płatności na rozwijającym się rynku e-commerce.

Dzięki nowemu zezwoleniu NBP spółka ma teraz możliwość prowadzenia działalności w zakresie handlu elektronicznego. W komunikacie przesłanym przez firmę można przeczytać, że:

Oferowane przez spółkę płatności mobilne mają teraz otwartą drogę do kilkudziesięciu tysiący polskich sklepów internetowych. Przedpłacone portmonetki mPay będą mogły pojawić się obok innych kanałów płatności w e-commerce, np. kart płatniczych i pay-by-linków.

Aby uzyskać stosowne zezwolenie od NBP firma musiała przede wszystkim wykazać, iż posiada stosowne procedury związane z ciągłością działania, a jej systemy są odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo mPay posiada również status Krajowej Instytucji Płatniczej przyznany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Uzyskanie zezwolenia NBP pozwala na wielokierunkowy rozwój na rynku e-commerce, który nadal dynamicznie rośnie mówi Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A. Mamy już kilka przemyślanych koncepcji jak zagospodarować ten potencjał i wykorzystać możliwości wynikające ze znowelizowanej ustawy o usługach płatniczych oraz dyrektywy PSD II dodaje Krzysztof Hejduk.

Czym jest schemat płatniczy? Jest to zbiór zasad, które definiują to, w jaki sposób transakcje finansowe są przeprowadzane z wykorzystaniem instrumentów płatniczych, w tym aplikacji mobilnych oraz cyfrowych portfeli. Zasady odnoszą sie również do wydawania instrumentów płatniczych, świadczenia usług oraz przetwarzania transakcji. Do tego zalicza się także zawieranie umów o przyjmowanie zapłaty z użyciem instrumentów płatniczych.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO


Share Tweet Send
0 Komentarze
Loading...