Na działce żony Morawieckiego może powstać droga i biurowiec lub hotel

Na działce zakupionej przez premiera Mateusza Morawieckiego i przepisanej na jego żonę Iwonę zaplanowano budowę nowej drogi. W pozostałej części może powstać hotel lub biurowiec.

· 1 min read
Na działce żony Morawieckiego może powstać droga i biurowiec lub hotel

W 2002 roku Mateusz Morawiecki od Kościoła kupił za 700 tysięcy złotych działkę zlokalizowaną przy ulicy Mokronoskiej we Wrocławiu. Grunt był wówczas warty 4 miliony złotych, a dzisiaj jego wartość szacowana jest na 70 milionów złotych.

Teren, o którym mowa, jest przeznaczony przede wszystkim pod prowadzenie aktywności gospodarczej. Kryterium jakie muszą spełniać budynki to minimum osiem metrów. W przypadku wysokości nie ma żadnych ograniczeń. Jednak to nie całość działki jest przeznaczona na prywatne cele, ponieważ około 2,29 hektara powierzchni przeznaczonych jest na budowę dróg publicznych, a konkretnie 41 arów na budowę nowej drogi, która łączyłaby ul. Kwiatkowskiego oraz 1,88 hektara pod Oś Inkubacji.

Oznacza to między innymi, że właścicielce gruntu przysługuje prawo do otrzymania odszkodowania, jak również do tego, aby domagać się wykupu działki.

Plan zagospodarowania przestrzennego z 2018 roku zmienił trasę dróg publicznych. Oznacza to, że Oś Inkubacji będzie, zgodnie z planem, przebiegać przez ul. Kwiatkowskiego i przetnie działkę żony premiera od strony wschodniej. 21 lutego 2019 roku rada miejska przegłosowała nowy plan: jedna osoba wstrzymała się podczas głosowania, reszta radnych zagłosowała za bez zadawania jakichkolwiek pytań.

Żona premiera Morawieckiego poinformowała 21 maja, iż w razie konieczności sprzeda gminie część gruntu pod budowę drogi publicznej po cenie zakupu, zaś dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Natomiast pozostała część działki będzie mogła zostać wykorzystana na cele aktywności gospodarczej.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO