Na murze starostwa powiatowego w Bielsku-Białej pojawił się napis przeciw homofobicznej uchwale powiatu

Na murze starostwa powiatowego w Bielsku-Białej pojawił się napis przeciwko homofobicznym uchwałom rad powiatów bielskiego i kolbuszowskiego.


Na murze starostwa powiatowego w Bielsku-Białej pojawił się napis przeciw homofobicznej uchwale powiatu

Grono samorządów, które dołączają do tworzenia "wolnych od LGBT" terenów w Polsce ciągle rośnie. W ostatnim czasie powiaty bielski i kolbuszowski niemal jednogłośnie przegłosowały uchwały "przeciwko promocji ideologii LGBT". Żadnych z głosujących radnych nie zabrał głosu w sprawie treści rezolucji.

Radni i radne w Bielsku-Białej poinformowali oficjalnie, iż nie widzą sensu pójścia w ślady w radnych powiatowych. Zarówno radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Maksymilian Pryga, jak i Roman Matyja, niezrzeszony radny, powiedzieli, iż Rada Miejska Bielska-Białej powinna się skupiać na działalności dotyczącej wyłącznie samorządu, a nie na kwestiach, na których skupili się radni powiatowi.

To sprawy prywatne każdego z nas. Nie chcę wchodzić w rzeczy, które do mnie i samorządu nie należą — powiedział Roman Matyja, niezrzeszony radny.
To inicjatywa radnych powiatu bielskiego. Nie chcę i nie zamierzam się wypowiadać na temat spraw ideowych. Wolę, aby Rada Miejska Bielska-Białej skupiała się na merytorycznej działalności związanej wyłącznie z samorządem, a nie na kwestiach ideologicznych — stwierdził Maksymilian Pryga, radny PiS.

Na budynku starostwa powiatowego w Bielsku-Białej pojawił się w ostatnim czasie napis Mamy prawo kochać wyrażający sprzeciw wobec homofobicznej uchwały powiatu.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO