Na Twitterze akcja #jestemLGBT, która ma pokazać prawdziwy wizerunek osób LGBT, zdobyła dużą popularność

Akcja #jestemLGBT, której na Twitterze towarzyszy prawie 27 tys. tweetów, ma na celu pokazanie, że osoby LGBTQ to nie ideologia, lecz normalni ludzie, tacy jak np. koledzy z pracy czy szkoły, lekarze, nauczyciele.


Na Twitterze akcja #jestemLGBT, która ma pokazać prawdziwy wizerunek osób LGBT, zdobyła dużą popularność

Akcja #jestemLGBT na Twitterze została zapoczątkowana w poniedziałek przez użytkowników Twittera, którzy postanowili pokazać, że osoby LGBTQ to ludzie, którzy żyją obok osób heteroseksualnych, a więc np. nauczyciele, lekarze, przedsiębiorcy, koledzy z pracy czy ze szkoły. Jest to przede wszystkim odpowiedź na wydarzenia, które miały miejsce w Białymstoku, gdzie w trakcie Marszu Równości doszło do ataków na uczestników i uczestniczki, a także jest związana z trwającą dyskusją na temat praw osób LGBTQ.

Nowa inicjatywa użytkowników Twittera sprawia, że osoby LGBTQ zaznaczają swoją obecność w Polsce. Do akcji przyłączyły się też osoby publiczne, w tym m.in. działacze i działaczki partyjni, aktywiści i aktywistki, dziennikarze i dziennikarki.


Zobacz, jak szybko ustawić nasz Start jako stronę startową w przeglądarce.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO