Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstało pierwsze stowarzyszenie studentów i studentek LGBTQ.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstało stowarzyszenie TęczUJ, które będzie zajmowało się przeciwdziałaniem homofobii, transfobii oraz edukowaniem. Tym samym na UJ powstała druga w Polsce organizacja studencka osób LGBTQ.


Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstało pierwsze stowarzyszenie studentów i studentek LGBTQ.

Na stronie nowej organizacji studenckiej zrzeszającej studentów i studentki LGBTQ na Uniwersytecie Jagiellońskim możemy przeczytać:

Wraz z dniem 11 października 2019, Międzynarodowym Dniem Coming Outu, rusza Stowarzyszenie Studentów LGBTQ+ i Sojuszników na Uniwersytecie Jagiellońskim "TęczUJ". TęczUJ jest pierwszą na UJ organizacją studencką poświęconą w pełni tematyce LGBTQ i drugą (zaraz po Queer UW) ogółem na polskich uniwersytetach.

Drogie osoby! Wraz z dniem 11 października 2019, Międzynarodowym Dniem Coming Outu, rusza Stowarzyszenie Studentów...

Gepostet von Tęczuj am Freitag, 11. Oktober 2019

Tym samym TęczUJ jest drugą w Polsce organizacją studencką osób LGBTQ przy uniwersytecie. Pierwsza taka organizacja, którą jest Queer UW, powstała bowiem na Uniwersytecie Warszawskim w 2010 roku.

TęczUJ ma zamiar zwalczać homofobię, transfobię oraz seksizm na UJ, a także prowadzić działania edukacyjne, w tym rozpowszechniać informacje na temat społeczności LGBTQ, aby stworzyć środowisko na Uniwersytecie Jagiellońskim, które będzie przyjazne dla wszystkich studentów i studentek LGBTQ.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO