Najczęstsze choroby millenialsów są związane ze zdrowiem psychicznym.

Nadciśnienie, depresja oraz inne zaburzenia o podłożu psychicznym są chorobami, które najczęściej dotykają millenialsów.


Najczęstsze choroby millenialsów są związane ze zdrowiem psychicznym.

Roczniki pokolenia millenialsów, które właśnie wkraczają w wiek średni, mają różnego rodzaju możliwości inwestowania we własne zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, z którym wiąże się dobre samopoczucie. Wszystko to dzięki osiągnięciom nauki i technologii oraz dostępowi do wiedzy, oraz różnych rekreacji. Jak się jednak okazuje w raporcie Blue Cross Blue Shield Association, ogólny stan zdrowia pokolenia Y w stosunku do pokolenia X pogorszył się o około 11%.

Oznacza to, że w przypadku całej populacji, grupa ta jest najbardziej narażona na problemy związane ze zdrowiem psychicznym. Co więcej, najbardziej zauważalna jest liczba dotycząca zachorowań na depresję oraz nadpobudliwość, która znacząco wzrosła.

Raport BCBSA wskazuje na największe problemy pokolenia Y:

·         depresja ciężka

·         nadpobudliwość

·         nadciśnienie

·         zaburzenia psychotyczne

·         zaburzenia związane z nadużywaniem substancji odurzających

·         zaburzenia związane z naużywaniem alkoholu

·         zaburzenia związane z nadużywaniem

·         cukrzyca typu 2

·         choroba Leśniowskiego-Crohna

Dziesięć najczęstszych problemów zdrowotnych millenialsów jest niewielkim zaskoczeniem, jednak szokujące się wskaźniki ich powszechności w porównaniu do poprzednich pokoleń - powiedział Vincent Nelson, wiceprezes ds. medycznych w BCBSA.

Wiele osób pokolenia Y nie jest też świadoma tych problemów. Wskazują na to badania, podczas których spośród 55 milionów osób przepytanych 84% uważało, iż ich zdrowie jest w dobrym stanie.

Niektórzy badacze i badaczki są zdania, że do lęków oraz problemów emocjonalnych doprowadziło dorastanie w warunkach ciągłego dostępu do informacji. Aleksytymia, czyli brak świadomości emocjonalnej, wpływa utrudniająco na zdolność rozumienia własnych myśli i emocji.

Ponadto pokolenie Y nie nauczyło się, że można wygrywać lub przegrywać. W dzisiejszym świecie promowana jest bowiem mentalność na zasadzie, że "wszyscy wygrywają". Tego typu podejście negatywnie wpływa na uczenie się, a także radzenie z problemami, porażką, budowanie odporności na klęski. W ten sposób millenialsi borykają się z trudnościami dotyczącymi tolerowania przegranej oraz innych stresujących sytuacji.

Coraz częściej naukowcy zalecają, aby pokolenie Y dbało o swoje zdrowie psychiczne tak samo, jak o zdrowie fizyczne oraz szukać odpowiedniej opieki profilaktycznej. Powinno zmienić się postrzeganie choroby, która dotyczyć może nie tylko ciała, ale także ludzkiego umysłu. Nie bez znaczenia jest też potrzeba większej otwartości na osoby z chorobami psychicznymi oraz traktowanie zdrowia psychicznego jako priorytetu.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO