Narodowy Bank Kuwejtu dołączył do sieci Ripple

Narodowy Bank Kuwejtu (NBK) dołączył do sieci płatności opartej na technologii blockchain firmy Ripple, aby zwiększyć szybkość transgranicznych przelewów pieniężnych.

· 1 min read
Narodowy Bank Kuwejtu dołączył do sieci Ripple

Narodowy Bank Kuwejtu ogłosił w czwartek, że uruchomił nową usługę NBK Direct Remit, która pozwala na przeprowadzanie błyskawicznych płatności opartych na technologii blockchain opracowanej przez firmę Ripple.

Usługa obecnie pozwala na realizowanie przekazów pieniężnych tylko do Jordanii, jednak przedstawiciele banku centralnego nie ukrywają, iż oczekują, że w najbliższej przyszłości zakres odbiorców rozszerzy się o kolejne państwa. NBK swoje placówki ma m.in. w Genewie (Szwajcaria), Londynie (Wielka Brytania), Paryżu (Francja), Singapurze, Chinach, Nowym Jorku (USA), a także w innych regionach, w tym w Iraku, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jordanii, Egipcie, czy też Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej.

Narodowy Bank Kuwejtu pobiera 1 kuwejckiego dinara (KWD) za każdą transakcję funduszy do Jordanii, jeżeli środki te są przesyłane do lokalnego oddziału banku. W przypadku klientów transferujących środki do innych banków, naliczana jest opłaca 5 dinarów kuwejckich za każdą transakcję. Domyślny limit transakcji wynosi 2000 KWD.

NBK dołączyło więc tym samym do rosnącego grona instytucji finansowych na całym świecie, które nawiązały współpracę z firmą Ripple w zakresie usług płatniczych opartych na blockchainie. W ostatnim czasie do tego grona dołączyła malezyjska grupa bankowa CIMB, giełda kryptowalut Coinone, PNC, a także firma zajmująca się realizowaniem przekazów pieniężnych ZEA Exchange.

Na koniec należy dodać, że rynek przekazów pieniężnych prężnie się rozwija na całym świecie, szczególnie na Bliskim Wschodzie. W samym 2017 roku wymieniono łącznie 53 miliardy dolarów na rynkach Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu.


Świat finansów i technologii bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.