NASA szykuje się do powrotu na Księżyc

Donald Trump zwrócił się do NASA, aby zorganizowała misję kosmiczną, której celem byłby powrót na Księżyc w ciągu 5 lat.


NASA szykuje się do powrotu na Księżyc

Donald Trump i jego zastępca Mike Pence poprosili NASA o zorganizowanie misji, której celem byłby powrót na Księżyc w ciągu najbliższych 5 lat. Agencja kosmiczna przyjęła wyzwanie i rozpoczęła przygotowania.

Podczas tradycyjnego spotkania Nacional Space Council, odbyła się konferencja, na której omówiono plan ponownego lotu na Księżyc. NASA nawiązała współpracę z 9 kompaniami, które dostarczą potrzebny sprzęt, a zgodne z zapowiedziami, już w maju powinniśmy się spodziewać pierwszych efektów. Ponadto misja ma na celu nie tylko ponowne odwiedzenie Księżyca, lecz nawet jego skolonizowanie i ustanowienie bazy wypadowej na Marsa.

Zgodnie z zapowiedzią, w skład załogi astronautów po raz pierwszy ma wejść kobieta, a cały zespół astronautów ma być skierowany na Biegun Południowy Księżyca, gdzie znajduje się lód. Donald Trump oczekuje, że misja zostanie sfinalizowana w przeciągu najbliższych pięciu lat.

Fot. NASA

Prezydent Stanów Zjednoczonych rozpoczął kampanię o reelekcję, a podbój kosmosu stanowi jeden z jego punktów programowych. Działania w kierunku ponownego odwiedzenia Księżyca zaznaczają obecność Donalda Trumpa w polityce i stanowią ważny obszar konkurencyjny z Rosją.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO