NASA przeprowadziła udany test kapsuły Orion mającej latać na Marsa i Księżyc

NASA wystrzeliła w powietrze kapsułę Orion, która w przyszłości będzie wykorzystywana w misjach kosmicznych: na początku na Księżyc, później na Marsa.


NASA przeprowadziła udany test kapsuły Orion mającej latać na Marsa i Księżyc

Amerykańska Agencja Kosmiczna przeprowadziła 2 lipca test kapsuły Orion, który związany był ze sprawdzeniem systemów bezpieczeństwa. Jest to ważny test, gdyż w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii astronauci muszą mieć zapewnioną możliwość bezpiecznego powrotu na Ziemię. Próba przeprowadzona przez NASA zakończyła się sukcesem.

Poniżej możecie obejrzeć zapis na materiale wideo z przeprowadzonego przez NASA testu.

Orion jest kapsułą kosmiczną, która ma być wykorzystana w ramach misji Artemis, której celem jest powrót człowieka na Księżyc do 2024 roku. Amerykańska Agencja Kosmiczna planuje wystrzelić kapsułę w przestrzeń kosmiczną w ramach misji bezzałogowej. Pierwsi ludzie polecą na orbitę z wykorzystaniem kapsuły przed planowanym powrotem na Księżyc.

Fot. NASA

Kapsuła ma być wystrzeliwana z użyciem Space Launch System, wielkiej rakiety nośnej, nad którą trwają prace w NASA. Alternatywnym rozwiązaniem dla NASA, związanym z opóźnieniami nad pracami, będzie użycie jednej z dostępnych komercyjnie rakiet, np. Falcona Heavy, który nie tak dawno temu odbył już swój trzeci lot.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO