NASDAQ tworzy platformę dla tokenów zabezpieczających

Amerykański operator giełdowy planuje rozszerzyć swoją działalność o oferowane aktywów związanych z rynkiem kryptowalut. Na podstawie informacji z wewnętrznych źródeł, wiadomo, że giełda planuje stworzyć platformę dla tokenów zabezpieczających.

· 1 min read
NASDAQ tworzy platformę dla tokenów zabezpieczających

NASDAQ, amerykański operator giełdowy, planuje rozszerzyć swoją działalność o oferowane aktywów związanych z rynkiem kryptowalut. Na podstawie informacji z wewnętrznych źródeł, wiadomo, że giełda planuje stworzyć platformę dla tokenów zabezpieczających.

Amerykańska giełda planuje rozszerzyć zakres swoich usług o sprzedaż tokenów bezpieczeństwa kryptowalut. NASDAQ zamierza uruchomić bowiem platformę, na której cyfrowe aktywa będą mogły być przedmiotem obrotu w sposób, które jest podobny do kryptowalutowego upublicznienia - ICO.

Według źródeł giełda pracuje obecnie nad platformę, która pozwoli wystawiać tokeny zabezpieczające (STO), aby możliwy był obrót tymi tokenami. W przypadku STO, które są regulowane i uznawane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, plany NASDAQ mają na celu stworzenie możliwości ekspozycji aktywów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych.

Prawdopodobnie NASDAQ prowadzi również rozmowy ze startupem opartym na technologii blockchain, którym jest Symbiont, o możliwej realizacji planów. Platforma, według źródeł, będzie pozwalała obracać tokenami zabezpieczającymi na podobnej zasadzie, na jakiej działają inne usługi amerykańskiej giełdy.

Nie można zapomnieć o wspomnieniu o tym, że NASDAQ jest zainteresowane rynkiem kryptowalut oraz blockchainem już od 2015 roku, kiedy to giełda rozpoczęła współpracę z firmą Chain.com. Celem współpracy był rozwój technologii na potrzeby emisji papierów wartościowych opartych na łańcuchu bloków. Dodatkowo NASDAQ również zapowiedziało, że wykorzystane dane kryptograficzne do swojego narzędzia badania rynku, Analytics Hub, które zostało wprowadzone, aby pomóc użytkownikom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych poprzez analizę niestrukturalnych danych.

Na podstawie informacji widać dobrze, iż giełdy dążą do pełnej akceptacji kryptowalut w głównym nurcie świata finansów. Co więcej, amerykański gigant, o którym mowa w artykule, odbył już szereg spotkań za zamkniętymi drzwiami z przedstawicielami kilku giełd kryptowalut. Nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, iż NASDAQ zmierza do wypełnienia luki pomiędzy kryptowalutami i walutami fiducjarnymi.


Bądź na bieżąco ze światem kryptowalut. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.