Następca Zdzisława Sokala w KNF

Prezydent Andrzej Duda powołał nowego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego. Cezary Kochalski zajął miejsce Zdzisława Sokala.

· 1 min read
Następca Zdzisława Sokala w KNF

Decyzja o powołaniu nowego reprezentanta prezydenta zapadła już 13 grudnia, aczkolwiek informacja obiegła media dopiero w poniedziałek wieczorem.

Powyższe podyktowane jest zmianą ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym, dokonaną ustawą z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym oraz ochrony inwestorów na tym rynku (Dz.U. z 2018 r. poz. 2243), która w części weszła w życie w dniu  14  grudnia 2018 r. Nowelizacja ta w szczególności wprowadza w skład Komisji Nadzoru Finansowego przedstawiciela Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, z głosem doradczym — jak podaje kancelaria Prezydenta.

Cezary Kochalski jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie w Stirling (Wielka Brytania) w zakresie rachunkowości i finansów. Jak możemy przeczytać na stronie kancelarii Kochalski posiada doświadczenie w pracy jako: analityk finansowy w Wielkopolskim Banku Kredytowym (1993-1996), doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego (2007-2008), prorektor ds. strategii i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (2012-2016) oraz doradca Prezydenta Miasta Poznania ds. strategii.

Jest autorem ponad 100  publikacji z zakresu analizy ekonomicznej, analizy finansowej, controllingu, zarządzania strategicznego, rachunkowości zarządczej oraz zarządzania wartością.


Nie przegap niczego. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.