Nastroje inwestorów w USA najgorsze od kryzysu finansowego w 2008 roku

Analitycy Bank of America, jednego z największych amerykańskich banków, poinformowali, że fundusze odwracają się od giełdowych akcji.

· 1 min read
Nastroje inwestorów w USA najgorsze od kryzysu finansowego w 2008 roku

Najnowsze badania przeprowadzone przez Bank of America wskazują na pogorszenie nastrojów na amerykańskiej giełdzie. Takiego pesymizmu nie było od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku. Pomimo tego, że samych efektów jeszcze nie widać, ponieważ akcje w ostatnim czasie zanotowały wzrost, dobra passa na rynku akcyjnym w Stanach Zjednoczonych może się błyskawicznie skończyć.

Osoby odpowiedzialne za zarządzanie największymi funduszami zaprzestali lokowania pieniędzy w akcjach i zamiast tego zdecydowali się na wybór gotówki. Poziom gotówki w portfelach funduszy amerykańskich skoczył najmocniej od 2011 roku, co może być związane z między innymi obawami dotyczącymi eskalacji konfliktu handlowego pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi, a także nie przynoszącą pozytywnych skutków polityką monetarną amerykańskich władz.

Analitycy Bank of America podkreślili również istotne pogorszenie prognoz dla wzrostu globalnej gospodarki. Połowa menedżerów funduszy uważa, że nastąpi osłabienie gospodarki w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a same ankiety wskazują na to, iż poziom pesymizmu nie był widoczny w takim stopniu od 20 lat.

Można spodziewać się, iż decyzje osób, które odpowiadają za zarządzanie funduszami, w tym największymi funduszami w Stanach Zjednoczonych, są sygnałem wskazującym na recesję na rynku akcji. Zamiast tego inwestorzy preferują wybór innych aktywów, w tym obligacji rządowych.


Informacje związane z rynkami finansowymi na wyciągnięcie ręki. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO