Natalia Maliszewska wygrała Puchar Świata

Natalia Maliszewska wygrała Puchar Świata w short-tracku na dystansie 500 metrów. Polka zajęła 2. miejsce podczas zawodów w Turynie, czym zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na swoim koronnym dystansie.

Zawody w Turynie wygrała reprezentantka gospodarzy, Martina Valcepina. Maliszewska była jedyną Polką, jaką oglądaliśmy w finale zawodów. Pozostali reprezentanci poodpadali w repasażach i eliminacjach. Najbliżej awansu do finałowej części zawodów była Kamila Stormowska, która wystąpiła w finale repasażu na 1500 metrów, ale nie udało jej się awansować.

12 stycznia, Maliszewska wygrała mistrzostwo Europy w Dordrechcie. Był to pierwszy złoty medal reprezentacji Polski w tej dyscyplinie na ME.

Short track to łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze, jedna z najmłodszych dyscyplin zimowych. Niedawno została wpisana do programu Igrzysk Olimpijskich.

Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.