NIE dla tureckiej agresji

Portal Alternatywa mówi stanowcze "NIE" dla zbrodni wojennych dokonywanych przez wojska tureckie podczas ich inwazji na Kurdów.

· 1 min read
NIE dla tureckiej agresji

Portal Alternatywa jest medium stawiającym na człowieka, jego prawa do m.in. dostępu do rzetelnych informacji. Problem pojawia się, gdy jakaś siła zaburza podstawowe prawa człowieka. Tak się stało podczas karygodnego incydentu jaki miał miejsce podczas tureckiej inwazji na Kurdów. Tak jak możemy przeczytać w naszym newsie:

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało informacje na temat ataku lotniczego w mieście Ras al-Ajn. W wyniku ataku ucierpieli cywile oraz zagraniczni dziennikarze, którzy przybyli do miejscowości z  Al Kamiszli. Wiadomo, że zginęło dziesięć osób, w tym pięciu  cywilów. Nagranie ukazujące skutki ataku zostało opublikowane na  Twitterze przez Mutlu Civiroglu.

Jako redakcja potępiamy turecki rząd za doprowadzenie do tej tragedii. Nie ma naszej zgody na łamanie praw człowieka, mordowanie niewinnych oraz atakowanie dziennikarzy i dziennikarek pracujących, aby opinia publiczna mogła mieć dostęp do informacji.


Czytaj więcej: Wspierani przez Turcję najemnicy dokonali pierwszych zbrodni wojennych w Syrii

Czytaj więcej: Turecki myśliwiec zrzucił pocisk w pobliżu zagranicznych dziennikarzy i cywilów

Czytaj więcej: Jest porozumienie Kurdów z Syrią i Rosją, by powstrzymać zajęcie miast przez turecką armię


Subskrybuj nas: Google News | Feedly



Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku.Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Related Articles

Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Witamy Ad Personam na Alternatywie!
· 1 min read
Witamy Nowy Nurt na Alternatywie!
· 1 min read