Masturbacja niezgodna z prawem RP? - Tak twierdzi małopolska kurator oświaty

"Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych" - tak brzmi treść posta p. Nowak, małopolskiej kurator oświaty na jej oficjalnym koncie.

· 2 min read
Masturbacja niezgodna z prawem RP? - Tak twierdzi małopolska kurator oświaty

Barbara Nowak, osoba rozpoznawana w coraz szerszych kręgach ponownie zaskakuje. Tym razem jednak jej ofiarą padł fakt masturbacji wśród nieletnich. Jak twierdzi, wiąże się ona z wpływem społeczności LGBT. Małopolska kurator przywołuje w swoim Tweecie część tekstu znajdującego się na ulotkach "Zdrovelove" dla młodzieży:

Program swym zasięgiem ma objąć miasto Gdańsk. Zajęcia prowadzone w ramach "Zdrovelove" skupiają się na tematyce związanej z prewencją chorób przenoszonych drogą płciową, antykoncepcją i planowaniem rodziny. Jednak i w Trójmieście inicjatywa spotkała się ze zgorszeniem środowisk katolickich - Stowarzyszenia "Odpowiedzialny Gdańsk". Głośno krytykuje ono przedsięwzięcie i w ramach protestu przewiduje jeżdżenie po ulicach Trójmiasta z transparentem "Mamo! Tato! Pomóż! Chroń mnie przed seksualizacją. Stop ZdroveLove".


Przypomnijmy, że Barbara Nowak piastuje stanowisko kontrolujące m.in. jakość edukacji na szczeblu wojewódzkim. Mimo to sama nie wykazuje się podstawowym zakresem wiedzy na temat rozwoju młodego człowieka. Eksperci WHO, w odróżnieniu od powiązanej z partią PIS kurator, podają natomiast, że edukacja seksualna (obejmująca tematyką również masturbację) powinna być odpowiednio dozowana dzieciom już od najmłodszych lat. Dlatego też specjaliści wydzielili kilka grup wiekowych, do których kierowane są różne treści z nią związane i dostosowane do ich rozwoju psychoseksualnego.

Kiedy Rafał Trzaskowski przyjął Kartę LGBT Plus, Barbara Nowak twierdziła, że to "promowanie pedofilii"

Małopolska kurator oświaty po raz kolejny pokazuje jak obce są jej standardy europejskie - jej profile w mediach społecznościowych, chociaż powinny wydawać się związane z edukacją, koncentrują się głównie na kwestii gender, potwora LGBT i aborcji. Wielokrotnie obraża różnego rodzaju mniejszości, do których jak powszechnie wiadomo należeć mogą uczniowie. I chociaż Nowak była wielokrotnie zgłaszana przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to w kwestii jej odwołania nadal nie podjęto żadnych konkretnych kroków.


Źródła:

http://odpowiedzialnygdansk.pl/zdrovve-love/

https://www.bzga-whocc.de/fileadmin/user_upload/Dokumente/WHO_BzgA_Standards_polnisch.pdf


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO