Nowy koalicyjny rząd we Włoszech zostanie zaprzysiężony już w czwartek

Rząd koalicyjny Ruchu Pięciu Gwiazd i Partii demokratycznej ma zostać zaprzysiężony w czwartek, o czym poinformowało biuro prezydenta Włoch.


Nowy koalicyjny rząd we Włoszech zostanie zaprzysiężony już w czwartek

Ruch Pięciu Gwiazd (M5S) oraz Partia Demokratyczna (PD) doszły do porozumienia w sprawie utworzenia nowej koalicji rządowej. Pomimo tego, że wcześniej obydwa ugrupowania polityczne były nastawione do siebie w sposób antagonistyczny, premier Włoch Giuseppe Conte zdołał przekonać obydwie partie do poparcia nowego rządu, którego zaprzysiężenie przez prezydenta Sergio Mattarellę planowane jest w czwartek.

We wtorkowym głosowaniu, jak już informowaliśmy na naszym portalu, zdecydowana większość członków i członkiń M5S zagłosowała za utworzeniem nowej koalicji, którą tworzyć będą antyestablishmentowy Ruch Pięciu Gwiazd i centrolewicowa Partia Demokratyczna. Na czele rządu stanie dotychczasowy premier Włoch, którym jest Conte.

W czwartek dojdzie do zaprzysiężenia nowego rządu koalicyjnego we Włoszech.

Pojawiły się także informacje o tym, że Luigi Di Maio, lider M5S, otrzyma włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, natomiast Paolo Gentiloni z PD ma zamiar zostać komisarzem europejskim.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO