Od poniedziałku kandydujący ministrowie planują urlop na czas kampanii

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w trakcie konferencji prasowej o tym, że ministrowie, którzy startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wezmą urlop na czas kampanii.

· 1 min read
Od poniedziałku kandydujący ministrowie planują urlop na czas kampanii

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego trwa w najlepsze, co widoczne jest między innymi po absencji niektórych ministrów oraz wiceministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Od kilku tygodni politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają teki ministerialne w rządzie, jeżdżą po miejscowościach w Polsce prowadząc kampanię wyborczą. Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej, że dopiero od nadchodzącego poniedziałku ministrowie oraz wiceministrowie biorący udział w kampanii wyborczej planują oficjalnie wziąć urlop.

Uzgodniliśmy z większością ministrów, że ci, którzy są zaangażowani i chcą teraz bardzo mocno pracować przy swoich kampaniach, mogą wziąć urlopy teraz, na ostatnie dwa tygodnie tej kampanii. Minister Zalewska np. dzisiaj była nieobecna, bo jest zaangażowana już w swoje zadania kampanijne. Podobnie inni ministrowie i wiceministrowie, którzy biorą udział w kampanii. Od poniedziałku wielu z nich, być może nawet ogromna większość rzeczywiście takie urlopy planuje wziąć – powiedział w trakcie piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Słowa te oznaczać mogą, że już od poniedziałku, tj. 13 maja, zdecydowana większość członków i członkiń rządu Prawa i Sprawiedliwości porzuci swoje obowiązki związane z pełnionymi funkcjami, aby prowadzić kampanię wyborczą w kraju. Oznaczać to może opóźnienie lub sparaliżowanie prac niektórych resortów, w tym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które są kluczowymi resortami w Polsce.

Mateusz Morawiecki powiedział także, że obecnie rekonstrukcja rządu nie jest planowana, ponieważ dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego Prezes Rady Ministrów podejmie decyzję dotyczącą składu rządu, czyli zastąpienia tych ministrów i wiceministrów, którzy dostaną się do Europarlamentu.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO