Komitet "Stop pedofilii" chce karać więzieniem za edukację seksualną

Do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy przygotowany przez organizację „Stop pedofilii”, która znana jest z opresyjnego podejścia do seksualności człowieka oraz homofobii. Projekt zakłada karanie więzieniem za edukację seksualną.


Komitet "Stop pedofilii" chce karać więzieniem za edukację seksualną

Komitet „Stop pedofilii”, za którym stoi Fundacja Pro — Prawo do życia, złożył w lipcu obywatelski projekt ustawy mający na celu zmiany w Kodeksie karnym. Nowe regulacje prawne miałyby oznaczać karanie więzieniem wszystkich osób, które w ramach pracy zajmują się prowadzeniem edukacji seksualnej osób poniżej 18. roku życia. Celem projektu jest całkowite zakazanie prowadzenia zajęć z edukacji seksualnej.

Za projektem ustawy stoi organizacja „Stop pedofilii”, która znana jest przede wszystkim z homofobicznych komentarzy oraz opresyjnego stosunku wobec seksualności człowieka. Zgodnie z projektem ustawy, osoby miałyby być karane za samo edukowanie karą do 2 lat więzienia, a w przypadku wykorzystywania „środków masowego komunikowania” wyrok oznaczałby pozbawienie wolności do lat 3.

Projekt ustawy jest więc próbą zakazania edukacji seksualnej ludzi młodych poprzez groźbę pozbawienia wolności nauczycieli i nauczycielek.

Dla autorów projektu ustawy uzasadnieniem proponowanych przepisów prawnych jest ich wiara w to, że należy zapewnić „prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją”, która według organizacji „dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. edukacji 'seksualnej'. Uzasadnienie zawiera także odniesienia do treści homofobicznych oraz pseudonaukowych, takich jak np. postrzeganie standardów Światowej Organizacji Zdrowia jako 'seksualizacji' dzieci i młodzieży.

Pierwsze czytanie powyższego projektu ustawy dotyczącego całkowitej penalizacji edukacji seksualnej ma mieć miejsce już 15 października,  a więc dwa dni po wyborach do Sejmu i Senatu, co oznacza, że losy ustawy i edukacji seksualnej zależą od wyników wyborów.

Czytaj więcej: Komitet "STOP PEDOFILII" – jak mijać się z prawdą?


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO