17 lipca organizacje młodzieżowe będą strajkowały pod MEN

Młodzieżowe organizacje planują 17 lipca manifestację pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej przeciwko niekompetencji resortu i z powodu "wypchnięcia tysięcy polskich uczniów i uczennic do edukacji prywatnej".


17 lipca organizacje młodzieżowe będą strajkowały pod MEN

Już jutro, 17 lipca o godzinie 17:00, pod Ministerstwem Edukacji Narodowej mają zebrać się ludzi młodzi, którzy są niezadowoleni z kilku faktów. Pierwszym powodem jest to, że zignorowany został przez polityków głos młodzieży. Kolejnymi dwoma są natomiast niekompetencja resortu edukacji oraz wypchnięcie "tysięcy polskich uczniów i uczennic do edukacji prywatnej".

Politycy zbyt długo ignorowali nasz głos! Najwyższy czas żeby pokazać, że my młodzi potrafimy się organizować, potrafimy walczyć o swoje prawa można przeczytać na stronie wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby młode, nie tylko te, które zostały dotknięte reformą systemu edukacji, apelując wprost, iż równe prawa są wspólną sprawą.

W środę, o 17:00 spotykamy się pod Ministerstwem Edukacji Narodowej, by wspólnie zamanifestować nasz sprzeciw wobec niekompetencji MENu i wypchnięcia tysięcy polskich uczniów i uczennic do edukacji prywatnej piszą organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są organizacje młodzieżowe: Strajk Uczniowski, Z.U. Liga Młodzieży Wolnościowej, Młodzi Razem, Przedwiośnie, Młodzi Nowocześni, Stowarzyszenie Ostra Zieleń oraz Federacja Młodych Socjaldemokratów.

Strona wydarzenia na Facebooku


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO