PayPal przywraca politykę opłat w przypadku zwrotów pieniędzy

Firma PayPal poinformowała o nowych zasadach dotyczących naliczania opłat w przypadku zwrotów pieniędzy.


PayPal przywraca politykę opłat w przypadku zwrotów pieniędzy

Przedsiębiorstwo stojące za popularnym systemem płatności, którym jest PayPal, postanowiło przywrócić zasady związane z obsługą zwrotów pieniędzy. Dotychczas w przypadku zwrotów firma nie naliczała opłat w postaci prowizji wynoszącej 2,9%, jednak już od 11 października się to zmieni. Od tego dnia PayPal zacznie pobierać prowizję od każdej transakcji, nawet jeżeli sprzedawca zwróci klientowi/klientce zapłacone pieniądze.

Nowa polityka została zasadniczo wprowadzona w kwietniu bieżącego roku, jednak w wyniku sprzeciwu sprzedawców, PayPal wycofał się z tego pomysłu tymczasowo. Teraz przedsiębiorstwo jest zdania, że zasady obowiązujące zostaną zaktualizowane, a uzasadnieniem tego jest "struktura kosztów". Jednocześnie firma podkreśliła, iż zmiana podejścia do systemu refundacji jest "zgodna z praktyką branżową".

Część użytkowników serwisu zapowiedziało, że zamknie swoje konta i rozpocznie używanie rozwiązań innych firm.

Na początku tego roku PayPal zaktualizował swoją Umowę użytkownika, aby zmienić naszą politykę zwrotów. Zgodnie z praktyką branżową i zgodnie z naszą zaktualizowaną polityką nie pobieramy opłat za przetwarzanie zwrotów, ale gdy sprzedawca zwróci kupującemu pieniądze, pierwotnie zapłacone opłaty nie zostaną zwrócone sprzedającemu. Zmiana zasad obowiązywać zacznie już od 11 października 2019 roku — poinformował rzecznik PayPala. — Uważamy, że zmiana ta jest zgodna z praktyką branżową. Wiemy, że firmy zależą od nas i decyzja o aktualizacji naszych zasad nie została podjęta pochopnie. Zmiana polityki pozwala nam ściślej dostosować się do struktury kosztów, zasad naszych partnerów płatniczych i praktyk branżowych.

Firma PayPal jest przedsiębiorstwem, którego rozwiązania płatnicze są obecnie najczęściej używane. Sama spółka powstała dzięki połączeniu sił przez Petera Thiela oraz Elona Muska. W 2002 roku firma odniosła sukces na giełdzie. W tym samym roku została przejęta przez eBay za 1,5 miliarda dolarów amerykańskich, co wówczas stanowiło jedno z największych przejęć w branży technologicznej. Dzisiaj PayPal jest oddzielnym podmiotem gospodarczym (decyzja o tym zapadła w 2015 roku), który jest głównym graczem na rynku płatności internetowych.

Decyzja PayPala o zmianie polityki dotyczącej zwrotów wskazuje też na egzekwowanie planów związanych z oszczędnościami, co jest związane z pojawieniem się innych konkurentów na rynku, np. Amazona, Stripe, a także Google Pay i Apple Pay. Co prawda PayPal jest obecnie wyżej wyceniany niż Stripe, jednak to właśnie spółka braci Collisonów od 2010 roku rozwinęła się dynamicznie i prowadzi ekspansywną politykę, która zagraża pozycji PayPala.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO