Peter Thiel uważa, że służby powinny przyjrzeć się Google'owi

Peter Thiel, miliarder i członek rady dyrektorów Facebooka, powiedział, że FBI i CIA powinny zbadać, czy Google został zinfiltrowany przez chińskie służby wywiadowcze.


Peter Thiel uważa, że służby powinny przyjrzeć się Google'owi

Peter Thiel, członek rady dyrektorów Facebooka, w trakcie konferencji National Conservatism Conference w Waszyngtonie powiedział, że powinny zostać zadane trzy pytania firmie Google. Poniżej przedstawiamy pierwsze dwa:

Po pierwsze, ile zagranicznych agencji wywiadowczych zinfiltrowało wasz Manhattan Project dotyczący AI? Po drugie, czy kierownictwo wyższego szczebla Google rozważa, że zostało zinfiltrowane przez chiński wywiad?

Trzecie pytanie dotyczyło natomiast pracy nad projektem Google w Chinach we współpracy z wojskiem Chińskiej Republiki Ludowej:

Po trzecie, czy to dlatego, że uważają się za tak dogłębnie zinfiltrowanych, że podjęli pozornie zdradliwą decyzję o współpracy z chińskim wojskiem, a nie z armią amerykańską kontynuował Peter Thiel.

W zeszłym roku Google znalazł się pod ostrzałem krytycznych komentarzy w związku z pracą nad kontrowersyjnym projektem uruchomienia ocenzurowanej wyszukiwarki w Chinach. Mówiono wtedy, że Google próbuje wrócić na rynek w Chinach po latach swojej nieobecności.

Jednak słowa Thiela są związane z faktem, że Google nie przedłuży umowy z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych, która wygasła na początku 2019 roku. Zgodnie z jej zapisami Google miał pomóc Pentagonowi w analizie oraz interpretacji filmów nagranych dronami z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Google oskarżony o wspieranie Chin


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO