Pierwsza legalna wietnamska giełda kryptowalut

W Wietnamie została uruchomiona pierwsza w pełni legalna giełda kryptowalut.

· 1 min read
Pierwsza legalna wietnamska giełda kryptowalut

Założona w Wietnamie firma Linh Thanh Group poinformowała o rozpoczęciu współpracy z KRONN Ventures AG, szwajcarską firmą działającą na rynku technologii blockchain. Głównym celem nowego partnerstwa jest stworzenie pierwszej w pełni autoryzowanej giełdy kryptowalut w Wietnamie.

Obydwie firmy nie tylko podpisały wzajemną umowę o współpracy, ale także uzyskały odpowiednią licencję na założenie i prowadzenie działalności związanej z obracaniem kryptowalutami w Wietnamie.

Partnerstwo przedsiębiorstw KRONN Ventures AG i Linh Thanh Group zostało ogłoszone poprzez komunikat prasowy, w którym firmy wspomniały, że "tworzą światowej klasy giełdę kryptowalut". Z pewnością działalność giełdy ułatwi fakt, iż KRONN Ventures AG jest szwajcarską firmą zarejestrowaną w Zug, mieście określanym jako europejskie centrum technologii blockchain oraz kryptowalut.

Obydwie strony porozumienia mają nadzieję, że uda się im stworzyć sprawnie funkcjonującą giełdę, której działalność będzie odczuwalna nie tylko w Wietniamie, "ale także w innych sąsiednich krajach azjatyckich".

Partnerstwo dwóch przedsiębiorstw skazuje także na fakt, iż Wietnamczycy i Wietnamki nie chcą zostać w tyle w kwestii rozwoju technologii blockchain i wykorzystania kryptowalut. W obliczu nadchodzącego kolejnego cyklu hossy na rynku kryptowalut, wejście nowego podmiotu na rynek nie jest niczym dziwnym.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO