Pierwszy w Polsce eko automat na środki czystości pojawił się w Łodzi

W Łodzi pojawił się pierwszy w Polsce ekologiczny automat na środki czystości. Do jego użycia wystarczy własne opakowanie, które zostanie napełnione.


Pierwszy w Polsce eko automat na środki czystości pojawił się w Łodzi

W czasach, kiedy kryzys klimatyczny przeradza się w klimatyczną katastrofę, coraz więcej osób i firm wykazuje się kreatywnością oraz nowatorskimi pomysłami mającymi na celu przyczynienie się do poprawy stanu środowiska naturalnego, aby w jakimś stopniu wpłynąć na spowolnienie zmian klimatycznych.

Jednym z takich kreatywnych pomysłów jest Cosmetomat, czyli pierwsza sieć automatów służących do sprzedaży środków czystości, które cechuje to, iż nie przyczyniają się one do powstawania śmieci poprzez m.in. pozbycie się jednorazowych opakowań wykonanych z plastiku.

🔎 Czy wiecie czym jest Cosmetomat? Z czym Wam kojarzy się sama nazwa? 💭 Tak! - To automat, który pozwala na...

Gepostet von Cosmetomat w Polsce am Mittwoch, 27. März 2019

Jak wygląda koncepcja tego projektu? Otóż wystarczy po prostu przynieść własne opakowanie, które następnie można napełnić środkami czystości w automacie. Na tym polega cała idea sieci automatów.

Pierwszy taki ekologiczny automat pojawił się w Łodzi w celu prezentacji jego możliwości w jednej z lokalnych restauracji wegetariańskich. Sam automat cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów oraz osób, które dowiedziały się o tym pokazie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem twórców, to Cosmetomat będzie znajdował się już na stałe w sklepie Na Gramy w Łodzi.

Za czym kolejka ta stoi⁉️ Po płyny, po płyny 🌸♻️ bez plastiku. W Łodzi w TAKŻETEGO wege bistro frekwencja dopisuje 😍

Gepostet von Cosmetomat w Polsce am Mittwoch, 21. August 2019

Urządzenie jest obecnie prototypem, a prowadzone są aktualnie testy nad innymi rozwiązaniami technicznymi, aby w niedalekiej przyszłości można było skorzystać z automatu w celu napełnienia własnych opakowań różnego rodzaju środkami czystości, np. płynem do naczyń, płukania i prania.

Kolejne wydarzenie jakim ma być pokaz projektu Cosmetomat jest planowane już 31 sierpnia w Poznaniu. Automat zostanie postawiony w Parku Wilsona.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO