Pierwszy sezon Władcy Pierścieni Amazona będzie miał 20 odcinków

Serial produkcji Amazon Studios będzie miał 20 odcinków w pierwszym sezonie i będzie prequelem, którego akcja zostanie umiejscowiona przed wydarzenia z trylogii J.R.R. Tolkiena.


Pierwszy sezon Władcy Pierścieni Amazona będzie miał 20 odcinków

Amazon Studios aktywnie pracuje nad nową produkcją osadzoną w świecie Władcy Pierścieni. Z informacji podanych przez przedstawicieli studia filmowego należącego do korporacji Amazon wiadomo już, że nowy program będzie liczył 20 odcinków w pierwszym sezonie. Co więcej, Amazon Studios planuje już teraz planuje produkcję kolejnych sezonów. Ponadto studio produkcyjne pracuej też nad innymi projektami, które obecnie znajdują się we wczesnej fazie rozwoju, np. Lazarus, Snow Crash, czy też Ringworld.

Amazon, jak wynika z informacji pochodzących prosto z koncernu, zainwestował ogromne fundusze, aby nowa produkcja była tworzona z takim rozmachem, jaki tylko jest możliwy. Tom Shippey, jedna z osób zajmujących się dziełami Tolkiena, powiedział, że Amazon ma jedynie prawa do świata osadzonego w Drugiej Erze. Oznacza to, że nowa seria może częściowo nawiązywać do wydarzeń z epoko, którymi w trylogii Tolkiena były Pierwsza i Trzecia Era.

Samo to, że Amazon Studios planuje 20 odcinków w pierwszym sezonie, jest posunięciem, które można uznać za odważne ze strony korporacji Jeffa Bezosa, ponieważ coraz powszechniejsza jest praktyka tworzenia krótkich sezonów, które liczą od 7 do 10 odcinków.

Można też zauważyć, że Amazon wyróżnia się spośród konkurencyjnych przedsiębiorstw tym, iż nie spieszy się z procesem produkcji, aby zapewnić odbiorców wysokiej klasy produkcje.


Zobacz, jak szybko ustawić nasz Start jako stronę startową w przeglądarce.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO