Po ataku na giełdę Binance wzrosła sprzedaż portfeli sprzętowych

Niedawny atak na giełdę kryptowalut Binance wpłynął na wzrost sprzedaży portfeli sprzętowych.

· 1 min read
Po ataku na giełdę Binance wzrosła sprzedaż portfeli sprzętowych

Dyrektor generalny firmy Ledger, która zajmuje się produkcją i sprzedażą portfeli sprzętowych na kryptowaluty, Pascal Guathier, uważa, że skuteczny atak na jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, Binance, przyczyniło się do wzrostu sprzedaży produktów jego firmy.

Wzrost ten jest najprawdopodobniej związany z faktem, iż inwestorzy po ataku postanowili zadbać o bezpieczeństwo swoich funduszy.

Szef firmy Ledger poinformował o zauważonym wzroście sprzedaży w trakcie konferencji Atomic Swap, która odbyła się w Nowym Jorku. Wówczas w trakcie dyskusji na temat przyszłości pieniędzy, znaczenia bezpieczeństwa funduszy oraz kryptowalut Gauthier powiedział, iż zaobserwował on wzrost sprzedaży portfeli sprzętowych w dniu, w którym nastąpił atak na giełdę kryptowalut Binance.

Atak na Binance kosztował giełdę około 40 milionów dolarów amerykańskich w Bitcoinie (BTC), gdyż skradziono łącznie ponad 7 000 BTC. Hakerzy wykorzystali podobno API giełdy kryptowalut wraz obszarami walidacji wypłat i 2FA (dwuskładnikowym uwierzytelnianiem). Binance szybko się podniosło po tym ataku i zwróciło wszystkie utracone przez użytkowników środki, jednocześnie informując użytkowników o konieczności przeczytania i przestrzegania listy 14 środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę cyfrowych aktywów na giełdzie.

Pomimo tego, że niektórzy uważają, że atak ten pokazał słabość rynku kryptowalut, Pascal Gauthier powiedział, że jego firma uważa, że kryptowaluty są technologią, która jest wspaniała. Warto tutaj nadmienić, że atak nie wpłynął negatywnie na ceny kryptowalut, które mimo ataku notowały duży wzrost. Gauthier dodał także, że udany atak jest sygnałem, iż branża nadal jest na wczesnym etapie rozwoju, w tym rozwoju zabezpieczeń.

Szef firmy Ledger ujął również to, iż uważa, że bezpieczeństwo na rynku kryptowalut się znacząco poprawi wraz z upływem czasu i wprowadzeniem nowych rozwiązań i dobrych praktyk związanych z przechowywaniem funduszy.


Nie przegap niczego. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO