Platforma Obywatelska chce wprowadzić nowe 9-dniowe święto

Senatorowie Platformy Obywatelskiej złożyli projekt uchwały w sprawie obchodów 40. rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski.

· 1 min read
Platforma Obywatelska chce wprowadzić nowe 9-dniowe święto

Senatorowie Platformy Obywatelskiej złożyli projekt uchwały o wprowadzeniu nowego święta do kalendarza - Dni Wolności. Wbrew pozorom jednak, święto to nie byłoby związane w żaden sposób z - jak można by pomyśleć - wolnościami obywatelskimi.

Platforma Obywatelska chce obchodzić święto związane z 40. rocznicą pielgrzymki papieża Jana Pawła II, która miała miejsce w 1979 roku.

Kolejnymi rocznicami, które miałyby być obchodzone od 2 do 10 czerwca 2019 r. są rocznice: unii lubelskiej, powstania śląskiego, obrad Okrągłego Stołu, wyborów czerwcowych oraz dołączenia do NATO. Jednocześnie projekt uchwały obejmuje agresję ze strony III Rzeszy oraz ZSRR.

Samą inicjatorką pomysłu zorganizowania 9-dniowego święta jest Grażyna Sztark. Uważa ona, że obchody powinny objąć całą Polskę. Warto zauważyć też, że w projekcie PO nie został ujęty jubileusz wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Dodać należy, że dni te nie byłyby wolne od pracy.


Wiadomości ze świata sportu w jednym miejscu. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO