Pod koniec października Telegram uruchomi kryptowalutę Gram

Pierwsze tokeny powinny pojawić się już niedługo, a na potrzeby projektu zebrano około 1,7 miliarda dolarów.

· 1 min read
Pod koniec października Telegram uruchomi kryptowalutę Gram

Kryptowaluta Gram, która jest projektem twórców komunikatora Telegram, już niedługo może być dostępna publicznie. Firma stojąca za popularnym komunikatorem mającym zapewnić prywatność komunikacji planuje dostarczyć "pierwsze partie" kryptowaluty w ciągu dwóch miesięcy.

Spółce udało się zebrać na potrzeby projektu około 1,7 miliarda dolarów amerykańskich, a termin uruchomienia nowej kryptowaluty to 31 października 2019 roku. Jeżeli firmie nie uda się zdążyć przed tym terminem, straci ona cały kapitał, który został zainwestowany w kryptograficzny projekt nowej waluty cyfrowej.

Firma planuje udostępnić użytkownikom aplikacji Telegram możliwość przechowywania kryptowaluty w cyfrowym portfelu Gram, który ma być dostępny dla ponad 200 milionów użytkowników komunikatora na całym świecie.

Jaka może być reakcja organów regulacyjnych na nową kryptowalutę? Biorąc pod uwagę zdecentralizowany charakter Telegramu można spodziewać się, że regulatorzy nie będą mieli możliwości łatwego uregulowania nowej kryptowaluty. Tym bardziej, że Telegram słynie z tego, że nie ulega w obliczu presji ze strony państw.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO