Polityka prywatności

Redakcja Alternatywy dokłada wszelkich niezbędnych starań, aby dane osobowe Użytkowników były bezpieczne i przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Unii Europejskiej oraz Rzeczypospolitej Polskiej.

Polityka prywatności

Wszystkie podmioty Media Scope Group szanują prawo do prywatności Użytkowników naszych usług i gwarantują Im prawo wyboru w zakresie udostępniania informacji, które Ich dotyczą. Redakcja Alternatywy dokłada wszelkich niezbędnych starań, aby dane osobowe Użytkowników były bezpieczne i przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Unii Europejskiej oraz Rzeczypospolitej Polskiej.

Jako podmiot Media Scope Group dokładamy wszystkie niezbędne starania, aby dodatkowo spełnić wymagania związane ze standardami bezpieczeństwa danych obowiązującymi wszystkie podmioty Media Scope Group, w tym m.in. szyfrowanie danych, wykorzystywanie bezpiecznego protokołu komunikacji (SSL).

Wyznaczyliśmy również Inspektora Danych Osobowych - jest nim osoba posiadająca odpowiednie kompetencje, które są niezbędne do opracowywania i realizowania zasad ochrony danych.

Administrator Danych Osobowych

Administratorem Danych Osobowych jest redakcja Alternatywy, jednego z podmiotów Media Scope Group, z którego serwisu/usługi/aplikacji korzystasz. Nazwę Administratora i kontakt znajdziesz w nagłówku strony/aplikacji lub na dole strony strony/aplikacji.

Przetwarzane dane

Przetwarzamy wyłącznie te dane, które nam podajesz lub udostępniasz w ramach korzystania z naszych usług - są to dane, które są niezbędne do świadczenia Tobie usług, np. podczas wypełniania formularzy, komentowania i są przekazywane odpowiednim podmiotom, z zachowaniem obecnych standardów i prawa z zakresu przechowywania informacji.

Przetwarzamy dane dotyczące używanego przez Ciebie urządzenia końcowego lub przeglądarki internetowej, odwiedzanych stron i miejsc, czasu wizyt w danym miejscu, sposób korzystania z usług.

Na naszych serwerach przechowujemy dane, które samodzielnie, dobrowolnie publikujesz za pomocą udostępnionych Tobie narzędzi publikacyjnych w sieci Internet.

Twoje dane pozostają w pełni zaszyfrowane z wykorzystaniem nowoczesnych algorytmów szyfrujących, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa Twoich danych.

Twoje dane mogą być przetwarzane w celach statystycznych, które pozwalają nam oszacować liczbę Użytkowników korzystających z naszych usług lub odwiedzających nasze strony internetowe.