"Polonez Równości". Powinniśmy być dumni z tego, kim jesteśmy

Maturzyści uczęszczający do Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie zatańczyli poloneza w parach jednopłciowych na znak solidarności wobec równieśników LGBT+. Wydarzenie wsparły stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i firma Ben & Jerry's.

· 1 min read
"Polonez Równości". Powinniśmy być dumni z tego, kim jesteśmy

"70% nastolatków LGBT+ w Polsce ma myśli samobójcze"

To oznacza, że aż 2/3 tej społeczności rozważało odebranie sobie życia. Dla porównania - wśród młodzieży heteroseksualnej takie myśli miało zaledwie 12%. I to właśnie w szkołach młodzież najczęściej spotyka się z największą dyskryminacją ze strony swoich rówieśników, lecz także grona pedagogicznego. W dodatku wiele osób boi się "wyjść z szafy", gdyż często powstrzymuje ich strach przed rodziną, której reakcji nigdy nie mogą być pewni.

Jak opowiada młodzież, studniówka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu wchodzącej w dorosłość młodej osoby. Mamy możliwość pokazania się przed rodziną i znajomymi z kimś kogo darzymy głębokim uczuciem. Lecz musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy ma taką możliwość i pomimo, iż nieraz słyszymy o odważnych parach nieheteronormatywnych, to wciąż nie wszyscy, ze względu na strach, mogą pokazać się z tą osobą, z którą by tego chcieli.

Studniówka jest szczególnym momentem, ale niestety, nie dla każdego. Chcemy, aby ta chwila była tak samo piękna dla wszystkich.

Uczniowie niezależnie od swojej orientacji wykazali się solidarnością. Podkreślali również, że polonez jest marszem ku przyszłości. Marszem ku przyszłości pełnej tolerancji, miłości, gdzie każdy może kochać, kogo chce.


Nie przegap najnowszych informacji. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read