W całym kraju rozpoczynają się protesty przeciw kryminalizacji edukacji seksualnej

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział, że 16 października zaczną się protesty w całej Polsce przeciwko zakazowi edukacji seksualnej. Hasłem protestów będzie "Jesień średniowiecza - chcemy edukacji, a nie indoktrynacji".


W całym kraju rozpoczynają się protesty przeciw kryminalizacji edukacji seksualnej

Działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet napisały na profilu na Facebooku, że projekt zakazujący edukacji seksualnej poprzez karanie więzieniem edukatorek i edukatorów został co prawda przedstawiony jako inicjatywa obywatelska fundacji Pro-Prawo do Życia, jednak stoi za nim Ordo Iuris.

Aktywistki zwróciły uwagę, by wszystkie osoby uczestniczące wzięły ze sobą czerwone konfetti i kartki, aby pokazać Prawu i Sprawiedliwości, że "ma krew na rękach".

#KrewNaRękach #StopMordoIuris #JesieńŚredniowiecza Plan protestów przeciwko kretyńskiemu zakazowi edukacji seksualnej -...

Gepostet von Ogólnopolski Strajk Kobiet am Dienstag, 15. Oktober 2019

W Warszawie o godzinie 17:30 będzie zbiórka pod Sejmem RP, gdzie odbędzie się demonstracja przeciwko dalszemu procedowaniu projektu ustawy.

DZIŚ. . . . . (i jutro też - w Gdańsku, Elblągu i Gorzowie Wlkp.). . . Pełne info i lista wydarzeń:...

Gepostet von Ogólnopolski Strajk Kobiet am Mittwoch, 16. Oktober 2019

Przypomnieć warto, że PiS zapowiedziało, iż popiera w sposób bezwarunkowy projekt zmian w regulacjach prawnych, których celem jest penalizacja edukacji seksualnej w Polsce. Jednak zagrożenie jest nie tylko dla edukatorów i edukatorek, ale także dla szkolnych psychologów i psycholożek, osobom przepisującym tabletki antykoncepcyjne, a także dziennikarzom i dziennikarkom oraz wydawcom publikującym broszury, oraz książki edukacyjne.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO