Pomimo problemów i kar Facebook notuje dobre wyniki finansowe

Facebook, który od dłuższego czasu zmaga się z karami i problemami wizerunkowymi, może się pochwalić dobrymi wynikami finansowymi za drugi kwartał.


Pomimo problemów i kar Facebook notuje dobre wyniki finansowe

Serwis społecznościowy, którego współzałożycielem i szefem jest Mark Zuckerberg, boryka się z problemami wizerunkowymi, a w ostatnim czasie dostał wysoką karę 5 miliardów dolarów do zapłaty z powodu wycieku danych wykorzystanych przez firmę Cambridge Analytica. Spółka opublikowała swoje wyniki finansowe, a także statystyki dotyczące popularności platformy społecznościowej.

Wyniki finansowe okazały się lepsze niż zakładano. Facebook zarobił 16,9 miliarda dolarów amerykańskich w porównaniu do zakładanej kwoty 16,5 mld dolarów, natomiast same zarobki Facebooka wyniosły w II kwartale roku 1,99 centa za udział, podczas gdy zakładano 1,88 centa.

Statystyki dotyczące popularności serwisu Zuckerberga także pokazują, że pozycja Facebooka nie została pogorszona. W Europie nie doszły do zmiany liczby użytkowników. W Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie liczba ta jednak wzrosła o około 1 mln nowych użytkowników z 186 milionów osób do 187 milionów.

Ponadto gigant pracuje także nad tym, aby użytkownicy zaczęli spędzać mniej czasu na portalu. W związku z tym Facebook postanowił postawić na tryb życia offline.

5 mld dolarów kary dla Facebooka za naruszenie prywatności użytkowników


Zobacz, jak szybko ustawić nasz Start jako stronę startową w przeglądarce.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO