Pomimo sankcji USA firma Huawei radzi sobie dobrze na rynku

Sankcje oraz inne działania administracji Donalda Trumpa, prezydenta USA, nie wpłynęły znacząco na pozycję Huawei na rynku. Firma rozwija się coraz szybciej.


Pomimo sankcji USA firma Huawei radzi sobie dobrze na rynku

He Honglu, wicedyrektor działu konsumenckiego w chińskim koncernie Huawei, odpowiedział na pytania dotyczące kondycji spółki w związku z ostatnimi problemami, jakimi były nałożone sankcje na firmę przez Stany Zjednoczone. Honglu powiedział, że korporacja notuje szybki wzrost na rynku międzynarodowym i że zaliczyła wzrost wysyłki smartfonów o 24%.

Przed przedsiębiorstwem stoi nadal wiele przeszkód, z którymi musi się jakoś uporać. Jednak wiadomo, iż Huawei intensywnie pracuje nad usługami, które byłyby alternatywą dla usług Google, a także nad technologią 5G. Wiadomo też o tym, że koncern Huawei notuje bardzo dobre wyniki na rynku mobilnym, a zapowiedź nowego mobilnego systemu operacyjnego, który bazować będzie na jądrze Linux, spotkała się pozytywnym przyjęciem.

Warto też wspomnieć, że nie tak dawno sankcje nałożone przez rząd amerykański zostały złagodzone, co szybko spowodowało reakcję niektórych przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych. Przykładem może być Microsoft, który już wcześniej nie miał zamiaru pozostawić swojego partnera bez wsparcia, a także Qualcomm. Władze tej ostatniej spółki podjęły decyzję o wznowieniu dostaw podzespołów dla chińskiego giganta telekomunikacyjnego.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO