Ponad 3 mln złotych na "przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży" wyda MEN

Urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej przygotowali nowy projekt, w ramach którego "przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży" będzie stanowiły element profilaktyki zdrowia psychicznego w szkolnictwie. MEN wyda na to łącznie 3,6 mln złotych.


Ponad 3 mln złotych na "przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży" wyda MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej, na czele którego stoi Dariusz Piontkowski, przygotowało konkurs "Profilaktyka zdrowia psychicznego w szkole – myślimy pozytywnie", który zakłada przeznaczenie funduszy na profilaktykę zdrowia psychicznego w szkole. Fundusze zostaną przekazane m.in. na "przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży".

W opisie konkursu można przeczytać:

Prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu, przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży – w szczególności przez prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych.

Sam program oparty jest na dokumencie noszącym tytuł "Szkolny System Wsparcia Zdrowia Psychicznego – Program Promocji i Profilaktyki dla szkół podstawowych i placówek oświaty". W dokumencie można znaleźć informacje o tym, jak autorzy postrzegają "przeciwdziałanie seksualizacji". Mianowicie "budowanie świadomości dzieci i młodzieży na temat przejawów zjawiska seksualizacji", "umiejętność krytycznego myślenia i spojrzenia na budowane wzorce medialne" oraz wiele innych. Ponadto znalazła się też ankieta, która miałaby określać "poziom seksualizacji uczniów i uczennic".

W konkursie, na który resort Dariusza Piontkowskiego przeznaczył 3 600 000 złotych, mogą startować organizacje pozarządowe oraz instytucje statutowo zajmujące się ochroną zdrowia psychicznego. Organizacje mają czas do 8 sierpnia na składanie wniosków, zaś 30 sierpnia MEN poinformuje o wynikach.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO