Poseł Fideszu oburzony reklamą Coca-Coli z parą jednopłciową

Coca-Cola rozpoczęła nową kampanię reklamową na Węgrzech, która zachęca do tolerancji i akceptacji osób LGBT. Na reakcję jednego z posłów partii Fidesz nie trzeba było czekać długo.


Poseł Fideszu oburzony reklamą Coca-Coli z parą jednopłciową

Kampania reklamowa Coca-Coli na Węgrzech przedstawia uśmiechnięte pary jednopłciowe oraz heteroseksualne, które znajdują się na tęczowym tle. Na nim widoczne jest hasło:

Miłość to miłość. Zero cukru, zero przesądów

Nowa kampania koncernu szybko doprowadziła do oburzenia ze strony Istvana Boldoga, jednego z posłów partii Fidesz, który od razu wezwał do bojkotu produktów przedsiębiorstwa, aby wymusić zakończenie kampanii reklamowej.

Ponadto w Internecie pojawiła się petycja skierowana do operatora publicznego transportu w stolicy Węgier, Budapeszcie, jak i do samych władz miasta wzywająca do natychmiastowego usunięcia materiałów reklamowych firmy.

Love is love ❤️

Gepostet von Coca-Cola am Sonntag, 4. August 2019

W petycji napisano jakoby "homoseksualna treść zagrażała moralności publicznej" oraz rodzinie. Sama petycja została oficjalnie poparta przez skrajnie prawicową Naszą Ojczyznę oraz 26 tysięcy sygnatariuszy.

Coca-Cola zareagowała szybko i wydała komunikat, którego wskazuje na to, iż przedsiębiorstwo nie ma zamiaru zrezygnować ze swojej kampanii. W oświadczeniu można przeczytać, że

zarówno osoby hetero- jak i homoseksualne mają prawo kochać tego, kogo chcą, i w taki sposób, jaki im odpowiada. W naszych reklamach, postach oraz komunikatach wyrażamy nasze zasady, a więc również wiarę w to, że ludzie są równi.

Co więcej, koncern Coca-Cola poinformował także o tym, że na festiwalu muzycznym Sziget będą dostępne do kupienia butelki z tęczową etykietą.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO