Pośmiertne odznaczenie dla Bartosza Niedzielskiego

Prezydencki minister Andrzej Dera poinformował media o tym, że prezydent Andrzej Duda odznaczy pośmiertnie Bartosza Niedzielskiego za jego heroiczną postawę.

· 1 min read
Pośmiertne odznaczenie dla Bartosza Niedzielskiego

Andrzej Dera, który pełni funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, poinformował mediach w godzinach porannych, iż prezydent Andrzej Duda odznaczy pośmiertnie Bartosza Niedzielskiego za jego heroiczną postawę.

Można  powiedzieć Polak-bohater. Dzięki takiej postawie nie doszło do większej  tragedii. I tak doszło do wielkiej tragedii, ale dzięki takiej postawie, jaką miał nasz obywatel i obywatel z Włoch, nie doszło do  większej tragedii — powiedział Andrzej Dera.

Bartosz Niedzielski jest w chwili obecnej piątą osobą, która utraciła życie we wtorkowej (11.12.2018r.) strzelaninie w Strasburgu. Wielu naocznych świadków twierdzi, że starał się zatrzymać zamachowca, aby ten nie mógł zamordować większej ilości osób.

W zamachu zginął także przyjaciel Bartosza - Włoch Antonio Megalizzi - który również poświęcił swoje życie, aby ocalić dziesiątki innych.


Bądź na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.