Postaw na przedsiębiorczość - rozmowa z Mikołajem Sowińskim

"Postaw na Przedsiębiorczość" to młodzieżowa inicjatywa pasjonatów ekonomii, osób, które chcą uczyć praktycznej przedsiębiorczości swoich rówieśników.

· 2 min read
Postaw na przedsiębiorczość - rozmowa z Mikołajem Sowińskim

Inicjatywa Postaw na Przedsiębiorczość jest realizowana w ramach projektu Zwolnieni z Teorii. Zespół stanowi dziewięć młodych osób, których wiek to 16-20 lat. Aby więcej dowiedzieć się o projekcie, porozmawiałem z liderem inicjatywy Mikołajem Sowińskim.

Stanisław Kumor: Skąd pomysł na taką inicjatywę?

Mikołaj Sowiński: Pomysł na naszą inicjatywę narodził się z pasji do ekonomii oraz przedsiębiorczości i, właśnie, takiego stylu życia. Chcieliśmy zacząć szerzyć taką praktyczną przedsiębiorczość wśród naszych rówieśników, aby kiedyś mogli zostać przedsiębiorcami z naprawdę dochodowymi biznesami.

Stanisław Kumor: Jakimi kanałami chcecie docierać do swoich rówieśników?

Mikołaj Sowiński: Zabawnie, bo właśnie jednym z takich kanałów jest kanał na portalu YouTube. Na naszym youtubowym kanale znajduje się wiele wywiadów z osobami, które już osiągnęły sukces i chcą się podzielić zdobytą dotychczas wiedzą i doświadczeniem, aby ułatwić start w biznesie tym, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki. Rozmawiamy z różnymi osobami, począwszy od ludzi mających swoją firmę MLM, aż po właścicieli nieruchomości, z mężczyznami i z kobietami, z młodymi i z tymi bardziej doświadczonymi. Również w najbliższym czasie planujemy realizację wywiadu z przedsiębiorcą prowadzącym swój biznes poza granicami Polski.

Stanisław Kumor: Czyli fanpage na Facebooku, kanał na YouTube i jest jeszcze coś?

Mikołaj Sowiński: Tak, oczywiście! Szczególne znaczenie mają dla nas bezpośrednie spotkania z naszymi rówieśnikami w szkołach i poza nimi. Nasza liderka zorganizowała już pierwszą prelekcję w Krakowie i mimo wakacji cieszyło się ono dużym zainteresowaniem!

Stanisław Kumor: Czyli z tego, co widzę, działacie w Krakowie oraz w Poznaniu, czy jeszcze gdzieś można spotkać Postaw na Przedsiębiorczość?

Mikołaj Sowiński: Niestety, a może stety, tylko w tych dwóch miastach. Powiedziałem stety, bo wolimy raczej solidnie poprowadzić Postaw na Przedsiębiorczość w dwóch miastach, niż po łebkach w kilkunastu.

Stanisław Kumor: Powiedz, proszę, co czeka Poznaniaków w związku z Waszą inicjatywą.

Mikołaj Sowiński: W stolicy Wielkopolski prowadzimy cotygodniowe rozgrywki w grę typu „cashflow”, a już niedługo wystartujemy z prelekcjami, w prawie wszystkich szkołach w Poznaniu. Naszymi gośćmi będą przedsiębiorcy, którzy opowiedzą o swojej karierze i zdradzą receptę na sukces w prowadzeniu firmy.

Stanisław Kumor: Oprócz przedsiębiorców współpracujecie z kimś jeszcze?

Mikołaj Sowiński: Tak, rozpoczęliśmy rozmowy z Ogólnopolską Federacją Młodych. Liczę, że się udadzą, a dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej docierać do osób młodych.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyBądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO