Powstaje interaktywna książka LGBTQ+

"Książka przybliży młodzieży bogatą, tęczową historię społeczności LGBTQIAP, symbole, wyjaśni różnorodność orientacji seksualnych i tożsamości płciowych, rozwieje mity i stereotypy o osobach LGBTQIAP." - piszą organizatorzy i organizatorki.

· 1 min read
Powstaje interaktywna książka LGBTQ+

"Książka przybliży młodzieży bogatą, tęczową historię społeczności LGBTQIAP, symbole, wyjaśni różnorodność orientacji seksualnych i tożsamości płciowych oraz rozwieje mity i stereotypy o osobach LGBTQIAP." - piszą organizatorzy i organizatorki.

O książkę pytam pomysłodawczynię i koordynatorkę projektu Małgorzatę Kot.

"Moja główna motywacja wynika z tego, że jestem edukatorką seksualną, wiele lat działałam w Pontonie - i uważam, że edukacja to klucz do zmiany. Dwie samobójcze śmierci nastolatków były jak zapalnik - młodzież hetero i cis stosuje nierzadko przemoc i mowę nienawiści, i chcę zrobić coś by dołożyć się swoją cegiełką do zwiększania świadomości i walki z homo-,bi- i transfobią."

person wearing black Equality printed cap
Photo by Elyssa Fahndrich / Unsplash

Książka ma być współtworzona przez wszystkich chętnych. Dlatego tematy, które według Was powinny się tam znaleźć, możecie nadsyłać w ankiecie. DO WYPEŁNIENIA DO 18 PAŹDZIERNIKA!

Ankieta