Powstał internetowy sklep Banksy'ego

Banksy otworzył swój własny sklep internetowy z nietypowym procesem zakupowym i asortymentem.


Powstał internetowy sklep Banksy'ego

Banksy, artysta, który ma negatywne nastawienie do kultury konsumpcjonizmu, otworzył własny sklep internetowy (wcześniej powstał jego sklep stacjonarny w Londynie, o którym pisaliśmy). Jednak już tutaj należy zaznaczyć, że widoczne jest to, że nie ma zamiaru on umacniać kultury konsumpcjonizmu.

Niedawno ruszyła strona internetowa Gross Domestic Product, czyli sklepu Banksy'ego, który można przetłumaczyć jako Produkt Krajowy Brutto. Kupujący mogą się spodziewać wielu niespodzianek, bo produkty tam dostępne są rzeczami, które zostały wyjęte z prac artysty. Sloganem sklepu jest:

Sztuka, która irytuje

Zgodnie z założeniami asortyment dostępny w sklepie ma zaskakiwać, irytować, a także skłaniać do refleksji na temat największych problemów współczesnego świata. Mowa m.in. o inwigilacji obywateli i obywatelek, kryzysie klimatycznym oraz migracyjnym, a także o powszechnej przemocy.

Przykładowym produktem jest Zestaw do nauki liczenia dla najmłodszych, w skład którego wchodzi ciężarówka oraz figurki osób o różnym pochodzeniu i profesjach. Sam przedmiot kosztuje 3 750 złotych, a pieniądze pochodzące ze sprzedaży zostaną przekazane na misje ratowania uchodźców i uchodźczyń na Morzu Śródziemnym.

Innymi produktami są m.in. wykonane z policyjnych hełmów kule dyskotekowe.

Proces dokonywania zakupów nie jest charakterystyczny dla sklepu internetowego. Po złożeniu zamówienia trzeba bowiem czekać około 2 tygodnie, aby otrzymać wiadomość, czy w ogóle dostanie się produkt. Na stronie są zaimplementowane skrypty, które sprawdzają adresy IP, aby możliwe było dokonanie zakupu tylko jeden raz.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO