Powstało urządzenie do zastępowania dotyku drugiego człowieka

Lucy McRea opracowała projekt maszyny, która ma zapewniać użytkownikom sposób na zastąpienie ludzkiego dotyku, co ma wskazywać na kryzys relacji międzyludzkich.


Powstało urządzenie do zastępowania dotyku drugiego człowieka

Lucy McRea jest twórczynią, która w swoich projektach podejmuje się tematu kryzysu relacji międzyludzkich oraz dotyku, który z nimi jest związany. Zdaniem McRea, szybki rozwój technologiczny wpływa na rozrywanie się więzi pomiędzy ludźmi.

Dowodem kryzysu dotyczącego relacji międzyludzkich ma być samotność oraz inne problemy związane z wyrażaniem emocji i komunikacją z innymi osobami, które dotykają coraz częściej młodych ludzi. Wynika to z faktu, iż młodzi ludzie za bardzo skupiają się na świecie wirtualnym, który stanowi coraz częściej dla nich fundament wszelkich aspektów dotyczących relacji.

Fot. Design Boom

McRea uważa, że spędzanie większości czasu w świecie wirtualnym, a nie rzeczywistym, wpływa na pogorszenie relacji oraz utrudnia okazywanie emocji i zbliżania się do siebie osób. Twórczyni jest zdania, iż kryzys ten będzie się dalej pogłębiał, a maszyny, takie jak jej urządzenie do zastąpienia ludzkiego dotyku, staną się integralną częścią życia.

Fot. Design Boom

Ponadto uważa ona, że brak fizycznego kontaktu z drugim człowiekiem tworzy poczucie samotności, braku zrozumienia, a także smutku. Co więcej, może przyczynić się do depresji oraz innych zaburzeń psychicznych.

Urządzenie zaprojektowane przez artystkę wymaga do obsługi dwóch osób. Jedna osoba wchodzi do środka maszyny, podczas gdy druga osoba kontroluje siłę nacisku poduszek na osobę znajdującą się wewnątrz urządzenia.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO